Není to tak dlouho, kdy jsem četla knihu s názvem Moudrost lůna a neustále jsem se setkávala s otázkami typu, proč čtu o tom, co máme my ženy tam dole a že je přeci jasné, co tam každá z nás má, no ne? Ano, možná tu teorii, co se tam fyzicky nachází, máme zmáknutou, ale pro mě je lůno centrem ženské kreativity, intuice, života, energie a hojnosti.
Může se zdát, že to vlastně nic není, mnoho žen se řítí ze vztahu do vztahu, protože se bojí být samy, ale mnoho z nich si neuvědomuje, že my ženy, chováme v našem lůně tolik energie, která není viditelná (hmatatelná)! A je tam nejen ta nehmatatelná energie, ale i bloky a traumata. Z bývalých vztahů, potratů, traumatických zážitků jako je znásilnění či velmi těžký porod.
Milá ženo, sama jsem se tímto tématem učila dlouhou dobu pracovat a vím, jak těžké je s některými těmi traumaty vyrovnat. Ta traumata zůstávají uloženy hodně hluboko. Tělo se možná vyléčí, ale odráží se to pak i na psychice a to se pak opět projeví na těle a spolu s tím se to promítne i do našeho lůna.
Řešíš neustále se vracející vaginální či močové záněty, endometriózu, cysty, mimoděložní těhotenství, bolestivá menstruace, výtoky, kvasinky, vyrážky, bolestivý sex? Nebo sex bez orgasmu? Vše může mít (a takřka jistě má) svůj původ v psychice. V naší duši. 
A vše tak může souviset s traumatem, které pokud nevyléčíme, pak se někde usadí a nezmizí jen tak mávnutím kouzelného proutku.  Však vagína i děloha jsou dutými orgány, kde je tak dost prostoru na usazení mnohých traumat.
Dnešní doba je celkově hodně rychlá, každý někam chvátá, málo žen má čas na sebe a mnohé z nás žen jsou tak i odpojené od svého lůna. Mnoho z žen tak i upřednostňuje práci i druhé před sebou samotnou, odpočinkem a spánkem. Odpojujeme se tak samy od sebe, od své ženské přirozenosti a málokdy si to umíme přiznat. 
Ano, společnost od nás vyžaduje jakousi dokonalost – dokonalá žena, dokoknalá partnerka, dokonalá, dokonalá matka, dokonalá podnikatelka, kuchařka či milenka….to .vše v jednom balení a ten tlak od společnosti bývá mnohdy velmi neúnosný. Mnohdy tak máme nasazenu tu masku silné ženy, která vše zvládá, potlačíme vše, co cítíme, naše emoce a mnohdy ani ve chvílích, kdy jsme samy se sebou, se neumíme uvolnit a pustit slzy. Stydíme se pak už i samy před sebou. 
Vím, že stojí za to obětovat čas a zaměřit svou vlastní pozornost na oblast pánevního dna a na všechny ty poklady, které v této oblasti nosíme. Vím, jak moc je těžké sebrat tu odvahu a jen pomyslet na to, že bychom se měly věnovat i této oblasti. Ale věřte mi – stojí to za to. 
Tou cestou k ženskému odevzdání se je milování. Pokud však stále trpíme naše doposud nevyléčené rány z minulosti, tak se ta cesta může jevit nedosažitelně. Naše sexuální vyjádření se tak pro nás stává něčím, co děláme z donucení, něčím, co nás nebaví a nepřináší nám to radost, uspokojení a potěšení.
Ano, léčení lůna je dlouhá, ale velmi krásná cesta, na které si můžeme pomoci zbavit se našich hluboko uložených traumat, bolestí, pocitu viny či strachu. Zpočátku stačí trochu uvolnění společně s vizualizací, kterou nikdy nepodceňuj. Má zázračné účinky ve všech oblastech našeho života.
Milá ženo, mám teď pro tebe jedno krátké cvičení. 

Dýchání do podbřišku

(až směrem do kalhotek)

Kdy jsi si naposledy udělala čas sama na sebe?

Kdy naposledy jsi věnovala svou pozornost svému pánevnímu dnu?

Kdy naposledy jsi poděkovala své děloze za to, že tu s tebou je?

Kdy naposledy jsi poděkovala své děloze za to, jak zvládá pravidelnou menstruaci, jak zvládla snad tvou menopauzu a jak zvládá všechny bolesti?
Nenechej se rušit, udělej si čas sama na sebe i na spojení se se svým vlastním lůnem. 
Zapal si svíčku, udělej si hezký prostor kolem sebe, v klidu se usaď, polož si ruce na svůj  podbřišek a věnuj chvíli pozornost svému dechu. Je hluboký nebo mělký? Je tvůj dech pravidelný nebo jej zadržuješ?  Při výdechu se tvé pánevní dno aktivuje, svaly se stahují a uzavírají se směrem nahoru a s výdechem nezapomínej pouštíš všechna traumata a vše, co již nepotřebuješ. A s nádechem tvé pánevní dno klesá, svaly pánevního dna se rozprostírají do strany, uvolňují se a ty s nádechem přijímáš vše nové. Jako velmi důležité vnímám to, aby tuto práci prováděly skutečně svaly pánevního dna, a nikoliv pomocné svaly na břiše či stehnech. Nedaří-li se ti to hned napoprvé, netlač a dopřej sama sobě i svému tělu čas.
Vnímej, co vše v tvé pánvi je, jaké poklady, barvy, teplota…Co se tam nachází? Je to zahrada plná květin nebo snad pokoj plný krásných barev? Vnímáš tam teplo nebo chlad?
Nech skrze své ruce, které jsou přiložené na tvém podbřišku, proudit teplo, lásku a energii.
Nezapomínej vnímat a společně s dechem rozpouštět všechny problémy a traumata, která mají tendenci se v lůně zdržovat.
Nechej rozkvést samu sebe, své lůno a spolu s tím i svou kreativitu a intuici.
Tvé lůno se opět plní láskou, kreativitou, intuicí, pocitem bezpečí a zázraky. Poděkuj svému lůnu za to, že tu s tebou je v každé situaci, hýčkej si ho, starej se o něj pravidelně.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account