Dámy, možná je čas se podívat do zrcadla a zeptat se: „Co to je?“
Odhaduje se, že ¼ amerických žen neví, kde je jejich pochva, podle nového průzkumu provedeného společností OnePoll, který zjistil, že 46% žen nemůže poukázat na děložní hrdlo, a 59% navrhovalo jinou část těla, když bylo požádáno o identifikaci dělohy.
Pouze jedna z 10 žen prošla anatomickým kvízem a požádala je, aby pojmenovali všechny části ženského reprodukčního diagramu.
Intimina, švédská ženská zdravotnická společnost, která tuto studii zadala, zahrnovala odpovědi od 2 000 žen. Mluvčí řekl, že značka doufá, že odhalí kritickou mezeru v americkém vzdělávání.
„Skutečnost, že téměř jedna ze čtyř žen v průzkumu nesprávně identifikovala vagínu a 46% nedokázalo správně identifikovat děložní hrdlo, ukazuje, že musíme dál vzdělávat veřejnost o tom, jak reprodukční systém, jeho měsíční procesy a hormonální změny mohou mít vliv na život ženy,“ řekla Danela Žagar, globální Intimina manažer značky, v blogu na webových stránkách.
OnePoll také požádal ženy, aby popsaly menstruační cyklus a zjistil, že mnozí byli zmateni procesem. Někteří popsali období jako „detoxikaci“, jako „periodické tlačítko obnovení těla“ nebo něco, co se „zbavilo bakterií“. Čtvrtina odpovědí popsala období přibližně jako „proces, kterým ženské tělo prochází prolévat přebytečnou krev“. Nicméně, 63% žen přesněji vysvětlilo, že tělo vylučuje děložní výstelku.
Menopauza nebyla dobře chápána, přičemž 13% definovalo menopauzu jako termín pro popis zmeškaného období, zatímco 10% si uvědomilo, že má něco společného s otočením 40. Zatímco věk je faktorem, číslo nediktuje, kdy nebo proč dochází k menopauze.
https://www.dafabetlink.net/sc/
Ženy byly rozděleny na to, koho vinit za své špatné chápání vlastních těl: 36% uvedlo, že jejich učitelé selhali, 28% nesnášilo rodiče a 27% volalo po lepších standardech veřejného vzdělávání.
„Tento výzkum ukazuje, že i když je rok 2020, ženy o svých tělech nevědí dost a v důsledku toho nejsou schopny se aktivně podílet na jejich péči,“ dodala Intimina. „Znalost jejich těla a vědět, jak reprodukční systém funguje, dává ženám moc, aby mohly obhajovat jejich blahobyt a získat podporu, kterou potřebují.“

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account