Je jarní detoxikace jen móda nebo nutnost?

Příroda celou zimu spí a odpočívá, nabírá sily, aby na jarě vyrazila ke své kráse. A co my lidé?

Zimu většinou moc k odpočinku nevyužíváme. Jedeme naplno v jídle, pití, stresu i jiných aktivitách. Jak uklízíte svůj byt na jaře? Volíte úklid párkrát za rok, nebo raději průběžně udržujete pořádek? Stejně radím přistupovat k očistě těla. Pokud raději generální úklid, zvolte pořádný detox. Pokud raději pozvolný průběžný úklid, nenuťte do dramatických zásahů. Každopádně ať už pozvolna či dramaticky, vhodný čas se přiblížil.
V pondělí 20.3. v 11,28 hodin nastává jednen z nejharmoničtějších okamžiků roku – jarní rovnodennost. Okamžik ideální i k začátku detoxikace, 12 h dne a 12 h noci.
Slunce je pánem času a prostoru, to ono pomáhá lidskému vědomí orientovat se časem a prostorem a pochopit přírodní zákony. Jarní rovnodennost označuje astronomický nový rok, jaro je symbolem znovuzrození, nastává půlroční vláda dne a denního světla. Magická síla dne roste, síla Slunce přináší sílu do života, vnímáme osvěžující sílu zelené a žluté barvy. Radost, tvořivost, bouřlivost, námluvy, randění, zvýšená aktivita životní síly, to jsou hlavní atributy jara a následujícího léta.
S láskou a jarem přichází znovu Panna Vesna (slovanská bohyně Jara). Zosobňuje jaro v rozpuku. Vesna symbolizuje ženství, a poukazuje na věčné mládí a schopnost regenerace planety Země, ale i našeho lidského těla.
 
A tak vymeťme staré listí i ze svého těla, ze svých duší. Z pohledu čaker využijeme pátou cakru k očistě. Je nejužším místem našeho těla podél páteře. Místem, kudy prochází dech, jídlo, pití, ale i slovo.
Takže jak na to? Jak začít jarní detox? 

    Dopřejte  tělu čistý  a hluboký nádech nosem – svěžest prefiltrovanou v obvlasti 3. Oka ( v dutinách).
    Přefiltrujte svůj dech v 5. čakře (krční).
    Pošleme svůj nádech až do hrudníku a srdeční čárky hrající zelenou, růžovou a zlatou barvou – barvou jarních květů.
    Zelená barva srdce je pro jaro charakteristikách. Dopřejte si ji v jídle, pití, prochazkách přirodou nebo třeba v šatníku.
    Nádechem do břicha a bránice rozhýbejte trávení a vyžeňte z tela zbytky zimní stravy. Je čas se odlehčit, abyste mohli vzlétnout a rozkvést 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account