Jak tedy neslavit Valentýna a přesto si ho užít?

Sotva jsme odšpuntovali Silvestrovské šampáňo, je tu další svátek povinného veselí. Valentýn! Těšíte se, nebo si myslíte, že je Valentýn je komerční past na zamilované páry? Ať tak či onak, často se nakonec neubráníme tomu, že by v nás tento svátek nevzbouzel nějaké emoce. Kdo by nechtěl slavit lásku? Jenže, co když zrovna nemáte chuť, ale vymykat se z „normálu“ vám není příjemné? 

Stejně jako Silvestr a Vánoce nás Valentýn vybízí k zastavení a s každým srdcem z výlohy na nás řve, jestli máme vlastně co slavit? A ruku na srdce, kdo chce mít před sebou živoucí připomínku toho, že není ve svém vztahu zrovna šťastný, že je sám a možná ani nemá chuť s někým být? Každé vztahové stádium má v našem životě své místo a význam. Jenže Valentýn nám najednou připomíná, že nejsme zrovna v tom růžovém a nebo náš dlouholetý vztah podezřele nechceme slavit!

Jak tedy neslavit Valentýna a přesto si ho užít?
 

1) Postavte se realitě čelem

Tak jo, je to tu, Valentýn ve vzduchu a vy se snažíte tvářit, že je vám to úplně jedno. Přestaňte se obelhávat a nalijte si čistého vína. Je vám z Valentýna trochu smutno, nebo vás pěkně točí? Přiznejte si to. Máte právo na svoje názory i emoce.

2) Pohřběte své šance

Pokud ve vás Valentýn vyvolává negativní reakce, nebude to samo sebou. Chcete za každou cenu udržet lhostejnou tvář? Udělejte v soukromí pravý opak. Přiznejte si, jaké pocity a strachy stojí za vaším valentýnským rozladěním. Napište si katastrofický scénář, jak váš život bude vypadat za 10 let, když se vše bude jen zhoršovat. Nebojte se přehánět a pořádně si tuto tragikomedii užijte.

3) Buďte rebel

Už je Vám lépe? Hurá, konečně si opravdově můžete užít svůj nevalentýnský postoj. Vykašlete se na dav a naplánujte si na Valentýna takový program, na který se budete opravdu těšit. 

4) All you need is love

Tak co, možná letos nemáte s kým slavit Valentýna, ale to neznamená, že tu pro vás není dostatek lásky. Už jste si ji prokázali v předchozích krocích. Teď už jen zbývá pořádná čokoládová pecka nakonec. Zamyslete se nad tím, jak o sebe můžete láskyplně pečovat. Připravíte si výbornou snídani, objednáte se na masáž, nebo jaký jen vás tip pro den plný lásky?

Přeji Vám radostného Valentýna

Kristina Rumlová
kouč pro více radosti
www.coach4joy.com

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account