552

Ráda bych se s vámi podělila o příběh ženy, která mě inspirovala. Jmenuje se Brigit Esselmont. Možná jste už o ní někdy slyšeli, možná také ne, ale je to výjimečná žena, která se živí tím, že učí lidi, jak naslouchat své intuici a jak se spojit se svou vnitřní moudrostí, která se nás vždycky snaží navést na tu správnou cestu. Brigit je také učitelka tarotu a píše inspirativní články pro studenty tarotu, dělá podcasty a rozhovory s dalšími výjimečnými lidmi v tomto oboru, pořádá kurzy s certifikací, radí, jak rozvíjet své podnikání a to intuitivně s pomocí tarotových karet.

Tarot původně hrací karty s nejasným původem. Dnes je pro většinu lidí znamý jako věštecký nástroj, někteří lidé ho používají k osobnímu rozvoji, k meditacím, rituálům nebo koučinku.

A dáme si to zase od začátku, jak se vlastně Brigit k tarotu dostala? A jak dosáhla svého úspěchu v podnikání?Nejdříve si povíme něco málo o Brigit,…

Brigit Esselmont je australská podnikatelka, autorka bestselleru Everyday Tarot, což je tarotová sada vykládacích karet, ale nejen to. Před několika lety založila webovou stránku Biddy Tarot, kde mimo jiné pořádá několik druhů kurzů, od kurzu tarotu až po intuitivní kurz rozvoje vašeho podnikání. Napsala několik knih právě, co se týče tarotu a jak pracovat s tarotem intuitivně, o tom jak se dá použít tarot v jakékoliv oblasti vašeho každodenního života, ale podotýkám ne na předpovídání budoucnosti, ale na to, aby jste si tu budoucnost tvořili sami.

Mnoho lidí považuje tarot za trik na párty. Víte, tarot není o předpovídání vaší budoucnosti. Je to o vytváření vaší budoucnosti.

citát z webu Biddy Tarot

Příběh o tom, jak Brigit s tarotem začala…

“Všechno to začalo ve staré zatuchlé místnosti nad obchodem New Age v Sydney. Bylo mi 17 a chystal jsem se vyrazit na školní výměnu do Německa a chtěl jsem vědět, co se na cestě stane.

Vyšla jsem po vrzajících dřevěných schodech do místnosti plné krystalů, andělů a kadidla a posadil jsem se ke čtení tarotu.

„Ach, děvče! Najdeš lásku!” zavrčel čtenář Tarotu, který měl na hlavě šátek a tmavé oční linky. Odstrčil jsem to v domnění, že mi jen říká, co jsem chtěl slyšet. Ale o šest měsíců později jsem se v Německu šíleně zamiloval do jednoho kluka. Zaujalo mě to, musela jsem vymyslet způsob, jak bych mohla využít tento mocný mystický nástroj.

Koupila jsem každou knihu o tarotu, kterou jsem našla, a prosila jsem mámu, aby mi koupila můj první balíček tarotů. A pak jsem se učila jako blázen. Tabulky klíčových slov. Taháky. A HODNĚ zapamatování. (Sakra, kdyby to fungovalo pro moje studium na univerzitě, určitě by to fungovalo pro moje studium tarotu.)

Ale byl tu jen jeden problém. Pokaždé, když jsem šla vykládat tarotové karty, cítila jsem se ve stresu, abych si zapamatovala význam karet a jestli to dělám správně. A co hůř, moje čtení mi připadalo robotické a nudné – ne zrovna takové kosmické stahování z Vesmíru, v jaké jsem doufala.

Učila jsem se usilovněji a usilovněji a modlila se, abych nakonec tarot „ovládla“. Ale nepomohlo to.

Až jednoho dne jsem si konečně uvědomila, že čtení Tarotu NENÍ o zapamatování si karet a následování knihy.

Jde o to věřit své intuici – a nechat se kartami, aby vás vedly k odpovědím, které potřebujete.

Od toho dne se způsob, jakým jsem četla Tarot, dramaticky změnil.

Místo přemýšlení o tom , co karta znamená, jsem cítila , co pro mě znamená.

A místo toho, abych se starala o správný význam karty, nechávám se vést obrazností a symbolikou karty.

Konečně jsem objevila to blažené místo, kde tarot jen plyne . A nyní svým studentům ukazuji, jak dělat totéž ve svých kurzech a programech tarotu.

A jak vlastně udělala Brigit ze svého koníčka podnik?

Začala jsem Biddy Tarot v roce 1999, kdy byly v módě blikající bannerové reklamy. V té době jsem studovala  obchod na univerzitě a o svých přestávkách jsem se o tarotu učila vše, co jsem mohla, a poté jsem to zveřejnila na svých webových stránkách – významy a rozšíření tarotových karet, techniky, co si jen vzpomenete. Tak se zrodil Biddy Tarot.

Po ukončení studia jsem pokračovala v práci v některých z největších australských společností jako manažerský konzultant a stratég lidských zdrojů, rychle jsem stoupala po podnikovém žebříčku a budovala úspěšnou kariéru. 15 let jsem pracovala ve své korporátní práci a četla tarot pro ostatní jako svého koníčka.

Ale v průběhu let jsem měla čím dál větší pocit, že zůstat ve své korporátní práci není moje životní cesta. Když se mi v roce 2011 narodila druhá dcera, moje nitro – a moje tarotové karty – mi říkaly, že je čas opustit korporátní svět a soustředit se na Biddy Tarot na plný úvazek. Tak jsem 20. září 2012 udělala skok!

Tehdy jsem si to neuvědomovala, ale tato zábavná vedlejší záliba se později proměnila v sedmimístný podnik, který nyní znají jako Biddy Tarot.”

Co je to Biddy Tarot?

Biddy Tarot rozkvetl do přední online vzdělávací komunita pro lidi, kteří se zajímají o tarot, studují ho a sdílejí svoje poznatky s ostatními členy komunity. Je to jako taková “tarotová”rodina.

Web: https://www.biddytarot.com/

Každý rok Biddy Tarot pomáhá více než 15 milionům lidí číst Tarot a je trvale na předních příčkách na Googlu jako důvěryhodný zdroj významů karet a výukových programů.

Více než 8 000 studentů se zúčastnilo jejích online školicích kurzů a v tarotové komunitě Biddy Tarot je více než 2 000 členů. Zaměstnávají 30 členů týmu (včetně manžela Brigit) a nyní prostřednictvím jejich online kurzů, knih, zvukových programů a komunity generují každoročně velmi zdravé sedmimístné příjmy.

Pro členy komunity Biddy Tarot je zprovozněná platforma, která se nazývá Free Tarot Reading(FTR), kde si tarotový členáři mohou cvičit vykládat tarotové karty pro skutečné lidi, takže se nemusí doma omezovat doma jen na cvičení výkladu na sobě. Členové mají také možnosti si nechat číst od ostatních členů komunity a požádat o bezplatné čtení. Většina čtenářů jsou tarotový poradci se stylem spíše podobajících se koučinku, někteří jsou teprve nováčci, kteří si právě koupili své první tarotové karty. Ale tato platforma je dostupná všem lidem po celém světe, kteří si mohou požádat o bezplatný výklad karet, který dostanou zpravidla do 7 dnů od podání žádosti.

Zde je odkaz:  https://community.biddytarot.com/free-tarot-readings/

Jediný háček je však v tom, že platforma je v angličtině, ale Google překladač překládá i weby. A pokud jde o  komunikaci je potřeba komunikovat v  angličtině, většinou je psaná, takže se to dá snadno přeložit i pro ty, kdo moc dobře anglicky neumí. No nic, ted’ nezbývá nic jiného než vyzkoušet…

Já osobně jsem zažila, jak komunitu Biddy, tak i bezplatný výklad tarotu od jiného čtenáře z komunity. Čtenář většinou neví, že jde o dalšího čtenáře, protože lze použít i přezdívku, co se týče anonymity. Biddy Tarot je zcela diskretní místo. Jsem členkou již dva měsíce a dělám výklady pro klienty, od který přijde žádost o bezplatný výklad tarotu( v angličtině je to čtení tarotu) a právě v tom mě Biddy inspirovala, že jsem je začala používat tarot i jiným než běžným způsobem. Členství stojí 30 dolarů, což je něco málo přes 700 Kč, je to měsíční členství, které se dá prodloužit. Mám přístup k různým výukovým lekcím, můžu si stáhnout jakýkoliv učební obsah, jsou tam různá tarotová rozpětí(spready) pro jakýkoliv druh výkladu.

Co se týče zkušenosti, kdy mě někdo z komunity vykládal karty je opravdu výborná. Jde o to, že když podáte žádost o výklad karet, výběr kartářky(tarotové čtečky) je zcela náhodný, protože každá kartářka(čtenář tarotu) si může vybrat na svém profilu, kolik čtení(výkladů) chce posílat za den, může si nastavit den v týdnu a časové pásmo ve kterém se nachází. Takže ne vždy je tato služba dostupná, někdy systém ohlásí, že je třeba počkat, protože nyní nejsou dostupní žádní čtenáři tarotu. Většinou se doporučuje počkat den nebo dva než se uvolní místo.

Většinou to je tak, že podáte žádost a ihned vám přijde na e-mail jméno toho, kdo vám bude karty číst(vykládat) a také některé informace o tomto čtenáři, pokud je uvedl ve svém BIO čtenáře. Začne to tím, že vám pošle úvodní zprávu s některými informacemi, jak bude čtení probíhat a kdy můžete svůj výklad karet obdržet. Komunikace probíhá pouze přes platformu tím, že vám na e-mail přijdou přihlašovací údaje a vy se budete muset přihlásit, aby jste získaly, jak svoje čtení, tak mohli komunikovat se svým čtenářem, který vám může položit ještě nějaké otázky před vašim výkladem. Výklad je zdarma, protože je to výukový program a po obdržení vašeho výkladu je nutné, aby jste čtenáři dali výměnou za výklad zpětnou vazbu, obvykle jak se vám výklad líbil a jestli s vámi rezonoval a jak vám pomohl se posunout dál atd..

Někteří čtenáři dělají psaný výklad a někteří nahrávají video, takže pokud neumíte moc dobře anglicky, je lepší, když si požádáte o psaný výklad a ten si pak přeložíte třeba ve zmíněném google překladači.

Zajímavé je, že tam několik výukových programů zdarma, jedná se o bezplatné webináře. Jednoho jsem se také zúčastnila. Byl to webinář o tom, jak číst intuitivně a s důvěrou. Každopádně pokud vás tento článek zaujal, můžete se podívat na její web, odkaz je na začátku článku. Není to placená propagace, ale nějak tak jsem cítila, že by bylo dobré, kdyby se o Biddy Tarotu vědělo i v České Republice a třeba by to právě vás mohlo zajímat a příjemně inspirovat.

S pozdravem Laurrye 🙂

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account