Medvědí česnek (Allium ursinum) je druh rostliny patřící do čeledi amarylkovité. Je to vytrvalá rostlina s dlouhými, úzkými listy a bílými květy, které se objevují na konci dlouhého stonku na jaře. Medvědí česnek se vyskytuje hlavně v lesích a vlhkých lesních údolích v Evropě.

Medvědí česnek se používá jako bylinka a jako koření do různých pokrmů. Má výraznou, česnekovou chuť a vůni. Obsahuje také mnoho vitamínů a minerálů, jako jsou vitaminy A a C, draslík a hořčík.

Medvědí česnek se také používá v tradiční medicíně, zejména jako diuretikum a pro snížení krevního tlaku. Nicméně, před jakýmkoliv použitím by měl být konzultován s lékařem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte nějaké léky.

Tagy:
8 Komentářů
  1. U nás tiež rastie vo veľkom a máme ho veľmi radi.

  2. Kristýna Štírová 1 rokem ago

    My máme medvědí česnek přímo na zahradě u chalupy. Je to takový mokřejší roh, ale vysemenil se nám tam, tak se o něj staráme. Docela raritka, ale jsme za to rádi. Akorát jsme si tam museli nechat udělat brány na klíč, protože je až podivuhodné, jak neomalení dokážou být někteří turisté, ale také starousedlíci. Prostě když se ráno probouzíte a vidíte někoho, jak vám chodí po zahradě a škube medvěda… Tak to je fakt masakr. 😀

  3. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Taky ho mám moc ráda, jen sušený mi dělá problém, ale čerstvý v pohodě 🙂

  4. Ten mám moc ráda, do polévky, jako špenát, či do slaných závinů…mňam

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account