245

Jmenuji se Věra Bělinová a věnuji se recyklaci neboli také upcyklaci.
Tvořím, vymýšlím lehoučké šperky z PET lahví.
Pan Petr Grof, který je zástupce firmy FCC Liberec a okolí mě pozval do SBĚRNÉHO DVORA na prohlídku, protože ví, jak je pro mne důležité vědět a znát víc o tom co dělám a co dělají záslužného všichni, kteří se práci ve třídírně věnují. Pro mne je taková návštěva ráj, i když to zní třeba šíleně, ale moc děkuji za takovou šanci. 

A přesně takové PET lahve přeměňuji a dávám jim nový život. Ale i ve třídírně dostávají novou šanci v podobě granulátů, které se používají k další spotřebě. 🙂 Věděli jste, že každou PET lahev zaměstnanci vezmou do ruky, nožem jí propíchnou a hodí jí do kóje podle barvy? Byla jsem tak překvapená, když jsem viděla neskutečné množství po balíkách roztříděných petek.

Třídí se vše, papír, barevné sklo, plasty (PET lahve a směsné plasty) a nápojové kartony, dále provádí sběr nebezpečného a velkoobjemovéhoodpadu. Děkuji za tuhle příležitost nahlédnout pod pokličku.
Zde kóje na papír. Jsou tu i jiné, třeba na sutiny, BIO odpad a podobně. V zádu vytříděné sklo.

Opravdu, TŘÍDĚNÍ MÁ SMYSL, protože fámy, že to stejně vše hodí na jednu hromadu s odpadky a spálí jsou opravdu nesmysl.  Můj obdiv mají též zaměstnanci, je to dřina, ale samy vidíte jak poctivě se u nás v Liberci na sběrném dvoře třídí.
 
V galerii je foto pásu, na kterém probíhá třídění plastových lahví, nůž na propichování, pohled z dálky na balíky roztříděných PET, balíky a já  a mých výrobků právě z takových materiálu PET LAHVÍ. 🙂
Víc šperků k prohlížení zde:
www.sperkyzpet.cz
www.facebook.com/VeraBelinovaSperky/
 
 
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account