Věděla jste, že venušiny kuličky nejsou jen hračka pro sexy vzrušení, ale i skvělý vylepšovák ženského zdraví? Pomáhají totiž vytrénovat svalstvo pochvy a pánevního dna, což je skvělou prevencí inkontinence doporučovanou lékaři a fyzioterapeuty.

Představte si, že za cenu měsíční permanentky do běžného fitka získáte přínosy pro ženské zdraví a jako bonus navíc i lepší orgasmus. Nevěříte? Pak musíte venušiny kuličky vyzkoušet, protože při cvičení pánevních svalů si vyvrcholení pravděpodobně vychutnáte! Pro trénink s venušinými kuličkami potřebujete nasazení a odhodlání, přínosy však stojí za to. Na svém intimním svalstvu pak můžete makat v posteli, v práci i na nákupech.

Problémy spojené s oslabením intimního svalstva mohou postihnout i vás. Často za ně může pokles estrogenu způsobený přibývajícím věkem, nadváha, porody, nezdravý životní styl nebo sedavé zaměstnání. Trénink poševního a pánevního svalstva pomocí venušiných kuliček však pomáhá řešit nejen inkontinenci a ztížené dosahování orgasmu. Pomůže také předcházet bolestem zad, nepříjemným pocitům při močení, bolesti při menstruaci, pohlavním styku nebo fyzické zátěži.

Díky cvičení s venušinými kuličkami si snáze uvědomíte, které svaly zatínáte, takže trénink bude efektivnější a intenzivnější než při cvičení bez nich – a také příjemnější. Posílené svaly pánevního dna vám navíc zajistí silnější kontrakce a explozivní orgasmus při klasickém sexu. Při pravidelném cvičení s kuličkami se také naučíte přesněji ovládat vaginální svaly, takže při milování ohromíte svůj protějšek pevným stiskem.

Jak vybírat

S výběrem ideálních venušiných kuliček právě pro vás si můžete nechat poradit v on-line sexshopu Yoo.cz, kde najdete širokou nabídku. Platí jednoduché měřítko, že čím užší máte vaginu, tím menší kuličky byste si měla vybrat. Standardní velikost kuliček je kolem 3 – 3,5 cm. Váhu pak volte podle zkušeností. Pokud začínáte, měly by být kuličky lehčí (kolem 50 g), s postupem času pak můžete přecházet na těžší kalibr.

Kuličky z plastu mají intenzivnější chvění, ale jsou tvrdší a hlučnější. Kuličky ze silikonu, TPE, TPR či gumy (případně těmito materiály potažené) bývají příjemnější na dotek a jsou tišší, ale chvění bývá trochu tlumené. Jestliže už máte zkušenosti s těmito materiály, vyzkoušejte taky kovové kuličky. Do vaginy je vložíte volně bez jakéhokoliv pouzdra (nejsou spojené). Pro opravdu pokročilé uživatelky jsou k dostání dokonce obří venušiny koule nebo kuličky pro elektrosex. Ty v sobě skrývají elektrody, takže je kromě klasických hrátek můžete využít i k elektrostimulaci vaginy.

Většinou se uvnitř kuliček nacházejí ještě další menší, volně se pohybující kuličky. Při sebemenším pohybu narážejí do stěn vnějších kuliček, čímž je rozechvívají a stimulují poševní stěny. I během nudného mytí nádobí se tedy budete radostně vrtět a ošívat. Pokud uvnitř nemají pohyblivé kuličky, jedná se o vaginální činku. Jste-li extrémně vzrušivá a obáváte se orgasmických výbuchů uprostřed nákupního centra, na pochůzky zvolte raději činky.

Vyměnitelné venušiny kuličky

Chcete se vypracovat od začátečnice až k pořádně vytrénovaným svalům pánevního dna? U vyměnitelných kuliček můžete jednoduše měnit jejich hmotnost. V balení bývá několik kuliček rozdílné váhy, které podle potřeby měníte v silikonovém pouzdře určeném k zavádění do vaginy.

Vibrační venušiny kuličky

Budou pro vás tím pravým, pokud hledáte kuličky, které vám trénink pánevních svalů ještě více zpříjemní. Vibrující kuličky vás vydráždí až na hranici extáze.

Sady venušiných kuliček

Jste začátečnice a chcete se vypracovat, ale nelíbí se vám vyměnitelné kuličky? V sadách najdete několik venušiných kuliček ve stejném designu o různé hmotnosti.

Ben-Wa kuličky

Ráda byste zkusila něco neobvyklého? Tyto kuličky fungují na principu vlastní váhy (stejně jako vaginální činky). Po vsunutí do vaginy na ně působí gravitace a nutí vás tak zatínat svaly pánevního dna, aby kuličky nevyklouzly. Jedná se o obyčejné kuličky, většinou ze skla nebo kovu. Nic v nich neštěrchá a nejsou spojené žádným provázkem.

Jak je používat?

Udělejte si především pohodlí. Naneste na kuličky lubrikant (pokud jste dostatečně vlhká, není potřeba) a jednu po druhé je zasuňte do vaginy směrem dopředu a nahoru tak, aby koncová smyčka zůstala venku, podobně jako při zavádění tamponu. Jakmile jsou kuličky uvnitř, několikrát se projděte po pokoji, abyste si na jejich přítomnost zvykla. Příjemné, že?

Pokud už máte něco natrénované a víte, že kuličky udržíte v sobě, je čas na akci v terénu. Vyjděte ven a kráčejte jako bohyně! Aby byl trénink efektivní, makejte na svém svalstvu zhruba 30 minut denně. Kuličky noste při přirozeném pohybu. Tím může být chůze, mírný běh, plavání, tanec nebo třeba úklid či vaření. Tyto činnosti rozhýbou tělo, vytvářejí jemnou pohybovou energii a stimulují tak vaginální svaly. Kuličky navíc budou mít tendenci díky gravitaci vyklouzávat ven, což vás bude nutit svaly zatínat. Přesně o to u tréninku pánevního dna jde!

Zdroj foto: Shutterstock

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account