Když jsem byla vybraná jako testerka bílého jílu od Saloos, měla jsem velkou radost. V prvé řadě to bylo proto, že jejich výrobky už nějakou dobu používám a mám jich doma už celkem slušnou sbírku. Hlavním důvodem ale bylo to, že o vyzkoušení jílu jsem už nějakou dobu uvažovala.
Saloos Bílý jíl doporučují především pro majitelky citlivé pleti, nebo pokud někdo trpí na ekzémy, lupénku a nebo akné. Já osobně se po několika špatných zkušenostech s některými druhy kosmetiky řadím do té první skupiny- majitelka citlivé pleti. Nemám to sice nějak odborně potvrzeno, ale vzhledem k tomu, jak moje kůže občas reaguje na některé přípravky si myslím, že jsem se celkem trefila.

Bílý jíl saloos
Jakýmí způsoby jsem bílý jíl otestovala?
Hned, jak mi výrobek dorazil domů jsem se vrhla na jeho otestování formou masky. V tomto případě se jedná o hloubkově čistící a detoxikační masku. Bílý jíl se nedoporučuje dávat do styku s kovovými věcmi a proto jsem si vzala na pomoc plastové pomocníky- misku a odměrku, co používám na odměřování kávy *smile*. Namíchala jsem jíl s vodu v poměru 1:1 (opět podle doporučení) a pomocí štětce nanesla na obličej, kde jsem jej nechala působit 15 minut. Během doby působení maska hezky ztvrdne. Akorát nedoporučuju moc kýchat, nebo kašlat, protože dost práší. *smile* A výsledek? Opravdu velmi milé překvapení. Maska je opravdu taková, jak slibuje- pěkně vyčistí a zároveň je po ní pleť příjemně hebká. A s každým dalším použitím se její stav zlepšuje- hlavně co se týče zanesených pórů. Tady jde ten výsledek vidět nejrychleji.
Druhý způsob, jakým se dá maska použít, je na vlasy. Tady už to ovšem vyžaduje mít na celou proceduru trochu víc času. Postup je stejný jako u pleti, akorát je potřeba navlhčit vlasy a na ně pak masku nanést. Já osobně mám vlasy mastnější, takže jsem očekávala, že mi maska kůži stejně jako na obličeji aspoň trochu vyčistí. Výsledek mě mile překvapil, Vlasy po aplikaci nebyly mastné tak rychle jako obvykle. Takže si troufám říct, že maska zpomaluje maštění a zároveň vlasy zanechá takové pevnější na omak.
No a nakonec jsem masku vyzkoušela jako suchý šampón. Inspirovalo mě k tomu pár receptů na výrobu domácího suchého šampónu. I tady byla maska poměrně úspěšná, i když je pravda, že aby byl výsledek naprosto dokonalý, je potřeba větší množství, takže u tohoto způsobu si nejsem až tak jistá, jestli bych za něj dala ruku do ohně.
Jinak ale opravdu můžu potvrdit, co jsem si o něm nastudovala a to, že: má antibakteriální účinky čistí, vyživuje, zjemňuje, reguluje tvorbu mazu a hlavně regeneruje.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account