Mnoho žen láká vyzkoušet si na jaře samoopalovací kosmetiku, která jim zajistí snědou pokožku bez „opékání“ na slunci nebo v soláriu. Vždyť komu by se nelíbilo vypadat opáleně jako od moře a přitom se na slunci ani neobjevit. Naštěstí to jde a vy můžete zůstat pohodlně doma, získat opálenou pokožku a navíc bez rizika podráždění kůže či výskytu zhoubných melanomů. Je to velmi jednoduché, stačí si zakoupit některý ze samoopalovacích přípravků, kterých trh nabízí dostatek.
Jak vlastně funguje princip samoopalování?

Většina těchto přípravků obsahuje látku DHA. Ta reaguje s aminokyselinami v kůži a podporuje produkci pigmentu. Díky tomu můžete za několik hodin získat zbarvení v podstatě shodné s tím, které vzniká při slunění venku.
Jak postupovat?
1.    Vyberte si samoopalovací přípravek, který je pro vás vhodný. Může to být krém, gel, mléko, sprej nebo pěna. Některé z nich obsahují také perleťové nebo zlatavé částečky, které pomohou vaši pokožku rozsvítit. Jsou i takové, které obsahují UV filtry.

2.    Na samotnou aplikaci si ponechejte dostatek času. Musíte totiž provést několik úkonů ještě před samotným nanesením přípravku. Počítejte také s tím, že poté je nejlepší půl hodiny až hodinu se neoblékat, to aby se krém dobře vstřebal. Nejvhodnější doba se nabízí před spaním.

3.    Začněte sprchou, ne příliš horkou, protože pot při aplikaci není žádoucí. Udělejte si peeling celého těla. K tomu, abyste pak dosáhla žádoucího odstínu, budete muset přípravek nanést většinou dvakrát nebo třikrát (ne v jeden den, ale den po dni). Abyste si opálení udržela, je třeba ho jednou týdně opakovat, stejně tak i peeling. Není třeba při něm odírat kůži, stačí pevnější houbička. Hlavně nezapomeňte na místa, jako jsou kotníky, kolena a lokty, kde bývá pokožka hrubší. Poté se dobře osušte.

4.    Nyní se pečlivě natřete tělovým mlékem a nechte ho skoro vstřebat, ale ne úplně, bude se vám tak samoopalovací kosmetika snadněji roztírat.

5.    Když máte vše hotovo, začnete se samotným nanášením samoopalovacího přípravku. Protřepejte ho a postupujte kousek po kousku. Nikdy to nedělejte tak, že si nastříkáte celé tělo a pak teprve jednotlivé části začnete roztírat. Než byste se dostala od hlavy k patám, přípravek by zaschl a nestihla byste jej pečlivě rozetřít. Vždy přistupujte k jednotlivým částem těla zvlášť a opravdu velmi pečlivě přípravek roztírejte. Pokud si dáte záležet, nemusíte se obávat žádných skvrn a fleků. K roztírání používejte krouživé pohyby. Nezapomeňte na uši, prsty u nohou, místa pod obočím. Po aplikaci si hned umyjte ruce (umyjte si je nejlépe několikrát i během aplikace). Nejspíše asi budete řešit problém zad. Na ty si nedosáhnete, takže požádejte  kamarádku nebo někoho z rodiny, aby vám je pomohl natřít.

6.    Pak počkejte půl hodiny, nejlépe však hodinu, než se obléknete. Nejlepší je obléci si pyžamo a jít spát. Druhý den můžete vše zopakovat, pokud se vám zdá opálení světlé. Někdy je třeba postup opakovat i vícekrát. Hodinu po tomto procesu byste se neměla zpotit a sprchovat nejlépe osm hodin. Pokud se vám podařilo někde docílit skvrny, zmírnit je může potírání citrónovou šťávou.

7.    Máte-li i tak strach se do samoopalování pustit sama, nevadí. Můžete zajít do některého kosmetického studia, kde tyto služby nabízejí a svěřit se do rukou profesionálů. Ale vzhledem k tomu, že samoopalování je třeba opakovat, počítejte s tím, že získání opálené pokožky u odborníků může zatížit vaši peněženku.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account