Celkem obyč nabitý den. A tak se přidružila i menší bolístka hlavy. Ta postupně přerostla v o něco větší bolest hlavy. Naštěstí ale farmaceutický důmysl vynalezl něco účinného. I já se tedy odhodlala dojít si pro trochu toho paracetamolu. 
V lékárně v podvečer plno. Ale fronta se už tenčí a předemnou pouze asi 38-letá paní, evidentně mamina, trošku zavalitější postavy. Naproti ní se nachází druhý hlavní aktér toho dne. Tím nebyl nikdo jiný, než samolibě vypadající mladý frajírek s nagelovanými vlasy a pohledem “práce je voser, radši bych pařil na kompu nebo chlastal”. 
“Prosím Vás, potřebovala bych Ocuvit, nebo tak nějak se to jmenovalo, na oteklé oči…” ptá se paní mírně.
…. jen takový úšklebek. Hodil cosi na pult a kouká jinam.
“Poradil byste mi ohledně užívání?” 
“Prostě to nakapete do očí….” Jo, byl stručný a věcný, to se mu musí nechat. “Taky byste potřebovala něco jako Perfect slim. Máme tu různé druhy, zkuste je…” cukaly mu koutky. 
Nevěřím svým uším. Tohle ne….Paní sklopila oči a ztuhle nereagovala. Začala si vytahovat peněženku, jako kdyby ten fracek řekl něco ve smyslu venku prší, kupte si deštník….
Cítila jsem, jak ve mně roste vztek. Nenechám to tak:
“No, Vám by se zase hodila nějaká ta nootropika, ale jak koukám, ve Vašem případě by to bylo naprosté plýtvání, protože kde nic neni, ani smrt nebere……” (pozn.red. nootropika jsou léčiva pro podporu mozku, zlepšují schopnosti lidského myšlení)
“Pro Vás, slečno, bych tu měl kondomy. Jahodové…”
“Zvažte změnu zaměstnání. Uplatnil byste se skvěle jako vymítač hadů. Vaše jedovaté poznámky by královsky otrávily i kobru…” Evidentně nepobral situaci, ale paní předemnou měla dost času na to položit peníze na pult, věnovat mi vděčný zasklený pohled a odejít.
 
Na prodej tišících látek strádajícím lidem se moc nehodil, chlapec. Pochopila jsem, že tady “to” nemá smysl. Lidé za mnou odcházeli a já se k nim přidala. Radši přežiju bolest hlavy než čůrák*.
 
 

zrzka-drzka.com *heart*

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account