Po vitamínu skupiny B se přibírá. Toto tvrzení jsem za celou svou praxi slyšela nesčetněkrát. Je to mýtus anebo fakt? Pojďme se na to spolu podívat.

Většina vitamínů jsou prvky, které vznikají při rostlinných procesech biosyntézy pod vlivem světla slunce a měsíce. V rostlinách jsou vitamíny pro člověka lehce vstřebatelné (tzv. provitamíny) a navíc disponují spoustou minerálních a jiných látek, které jsou pro člověka naprosto nezbytnou součástí k udržení jeho zdraví.Předávkování přírodními vitamíny tedy není možné.

Umělé vitamíny jsou krystalická neorganická látka, která je pro náš organismus cizí. Organismem jsou vstřebány buď lehce, těžce nebo v případě poruchy metabolismu vůbec. Mnozí z Vás si možná všimli, že po užívání umělých vitamínů se změní barva moči a její zápach.

A teď k tomu, co Vás tak velmi zajímá. Jedním z vedlejších účinků používání syntetických vitamínů je zvětšená chuť k jídlu. Já nevím, proč je tak obviňován právě chudák vitamín B, nicméně faktem zůstává, že ať si vezmete jakýkoli vitamín v syntetické podobě, tedy vitamín A, B, C, D a E, tak přiberete naprosto po všech. A jaké je vysvětlení? K tomu, aby organismus dokázal vstřebat syntetické vitamíny, potřebuje velkou porci minerálních solí, sacharidů a bílkovinných složek. Toto všechno se v rostlinách nachází, ale v syntetických vitamínech nikoli. A proto začíná člověk instinktivně více jíst, aby chybějící prvky doplnil, což dříve či později musí nutně vést k nadváze.

Vezměte, prosím, vitamíny skupiny B na milost. Jsou v tom opravdu nevinně. A navíc jsou nezbytnou a opravdu velmi důležitou složkou pro náš život.

Příště si něco povíme o vitamínu C.

Těším se na Vás.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account