Zdravé a krásné vlasy – téma, které řeší nejen ženy, ale i muži. Aby se opravdu staly onou pověstnou korunou krásy, je důležitá také správná péče. Záleží na tom, jakým způsobem si vlasy myjete, i na tom, jakou vlasovou kosmetiku používáte. „Péči o vlasy je potřeba věnovat dostatečnou pozornost. Jsou vystaveny řadě faktorů, které mohou mít negativní vliv na jejich stav, jako jsou například horko, slunce nebo slaná voda. Proto je důležité zvolit správnou péči, která pomáhá vlasy vyživovat i regenerovat,“ uvádí Radek Marták ředitel výzkumu a vývoje značky Feel Eco. Jak vybrat ty správné přípravky?
V současné době je možné vybírat z obrovského množství šamponů a zorientovat se může být občas složité. Při koupi je proto dobré dívat se na to, zda je šampon určen pro váš typ vlasů, a také sledovat jeho složení. „Vyznat se ve složení šamponů může být mnohdy poměrně obtížné, ale je dobré se mu při výběru věnovat a některým látkám se raději vyhnout. Některé chemikálie totiž neprospívají nejen vlasům, které mohou zbytečně zatěžovat, pokožce, jíž mohou dráždit, ale i zdraví nebo přírodě,“ uvádí Radek Marták ze společnosti Feel Eco. Mezi těmito chemickými látkami jsou například parabeny, které se používají pro prodloužení trvanlivosti výrobků a často skloňovaným tématem jsou také silikony. Ty mohou být problematické především při dlouhodobém používání. Mohou totiž vlasy zatěžovat, vytvářet na nich nepropustný film, skrze který neproniknou do vlasu další živiny.
Stále větší oblibě se proto těší přírodní péče, která je šetrná nejen k vlasům, ale také k životnímu prostředí. „Sledujeme stoupající zájem o přírodní kosmetiku, který jde ruku v ruce s tím, že se lidé stále více zajímají o své zdraví, ale také chtějí být více ohleduplní k přírodě. Přírodní kosmetika dokáže vlasům poskytnou potřebnou péči a zároveň je díky svému složení, které má pouze přírodní složky, citlivá k vlasům, pokožce, zdraví i životnímu prostředí. Ve Feel Eco dbáme na to, aby všechny složky byly biologicky odbouratelné,“ doplňuje dále Radek Marták.
Vyživující šampon s kofeinem Feel Eco na mastné vlasy je určen pro časté a šetrné mytí především krátkých, silných a často mastících se vlasů. Vedle kofeinu obsahuje šampon vitamin E a panthenol. Stimuluje vlasové kořínky, podporuje přirozený růst vlasů a zároveň zklidňuje vlasovou pokožku.
Feel Eco šampon pro suché vlasy je regenerační šampon s panthenolem a kofeinem určený pro mytí jemných, přesušených, narušených a barvených vlasů, které se obtížně rozčesávají a velmi snadno zacuchají. Šampon podporuje přirozený růst vlasů, stimuluje vlasové kořínky a zklidňuje vlasovou pokožku.
Posilující šampon Feel Eco pro normální vlasy s extra dávkou kofeinu je určen pro časté a šetrné mytí normálních a středně silných vlasů, kterým prospívá nižší obsah kondicionéru. Šampon dále obsahuje vitamin B3 a panthenol. Stimuluje vlasové kořínky, podporuje růst vlasů a zklidňuje vlasovou pokožku.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account