Bojujte proti klíšťatům bez chemie: Efektivní přírodní ochrana pro lidi i mazlíčky

Ne vždy je dobré vysílat příjemnou vůni z vašeho těla, obzvláště ne, pokud se pohybujete v přírodě, kde na vás číhá jeden z našich největších nepřátel – KLÍŠTĚ.

Řekněme si to upřímně – neznám člověka nebo zvíře, které by mělo rádo tyto roztoče. Občas si kladu otázku, proč vlastně vůbec existují, když se pouze „cizopasou“ a ještě k tomu přenášejí tak nebezpečné nemoci! Musíme s nimi bohužel žít, musíme s nimi trávit své volné chvíle v přírodě, ale rozhodně se proti nim můžeme bránit! A pokud již na sebe nechcete stříkat tuny „diffusilu“, mám pro vás, a vaše zvířecí miláčky nevyjímaje, pár přírodních nápadů.

Klíšťata mají ráda teplá zákoutí našeho těla s místy větší koncentrace potu. Vlhko a teplo – to je jejich! V prvé řadě jim tedy nesmíme „vonět“. To můžeme ovlivnit pravidelnou konzumací vitamínu B. Tento vitamín prostoupí póry v pokožce našeho těla a zanechá specifický odér, který je pro klíšťata velmi nepříjemný. „Béčko“ ovlivňuje vlhkost kůže, člověk se méně potí, tudíž se stane pro hmyz neatraktivní. Vitamín B můžeme doplnit nejen prostřednictvím syntetických tabletek, ale také ho využít v jeho přírodní formě, například z arašídů, živočišné bílkoviny a určitých druhů luštěnin a zeleniny. Z vlastní zkušenosti se mi ale nejvíce osvědčila konzumace sladkovodní řasy Chlorelly, která obsahuje velké spektrum vitamínů řady B, včetně pro vegany a vegetariány tolik potřebné B12. Výhodou konzumace chlorelly je, že obsahuje i jiné vitamíny, minerály a aminokyseliny, které mohou poté v těle působit krásně synergicky.

A jak se chránit „zvenčí“? V pohodlí domova si můžeme připravit rozmarýnový, hřebíčkový nebo vlaštovičníkový postřik:

–          Čerstvý rozmarýn lehce povaříme ve vodě, necháme ho v tomto nálevu ještě několik dní louhovat, přidáme ocet a je hotovo.

–          Alespoň 30 ks hřebíčku vhoďte do sklenice Alpy a nechte macerovat. Za pár dní je možné tento přípravek použít.

–           Celý vlaštovičník nastříháme do sklenice, zalijeme olejem a na 10 dní postavíme na slunce. Poté je olej připraven k přímé aplikaci.

Výhodou těchto domácích odpuzovačů hmyzu je nejenom cena, ale především i možnost přímého použití na pokožku. Obě varianty můžete bez obav aplikovat i na vaše zvířecí mazlíčky, aniž byste se museli bát, že olízáním ze své srsti se přiotráví nějakými chemikáliemi.

Tak ať vás letos nekousnou, a především ničím nenakazí!

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account