Podle statistik ujde člověk každý den průměrně 4000 kroků, v ideálním případě  až 10 000. V 75 letech tak mnozí z nás mají v nohách více než 1000 mil. A to je dlouhá procházka. Přesto se nohám zdaleka nevěnujeme tolik, jako třeba vráskám, striím či celulitidě. Proč by zimní péče o nohy a chodidla měla být stejně důkladná jako ta letní, co nám v případě zanedbání péče hrozí a jaké složky bychom měli v krémech hledat?
Zimní péče o nohy se nijak zásadně neliší od té letní. O nohy, chodidla a nehty na nohou je potřeba pečovat v každém ročním období. Nejdůležitější je totiž pravidelnost a správný způsob péče, ideálně ve spolupráci s pedikérkou. “Tím zásadním problémem v zimě je uzavřená obuv, kterou nosíme téměř nepřetržitě. V takové obuvi se nohy více potí a při nedostatečné péči tak mohou vznikat případné problémy. V zimě je třeba dbát na zvýšenou hygienu a hydrataci nohou,” říká pedikérka Bis Bis, Renáta Charvátová. S tím tedy souvisí nejen výběr vhodné obuvi, ale také materiál ponožek a zvýšená hydratace pokožky kvalitním krémem s obsahem účinných látek.
3 rady nad zlato
1)    Hygiena – pravidelná, každodenní a správně provedená hygiena je základ. Používejte antibakteriální mýdlo a po opláchnutí důkladně osušte pokožku nohou i meziprstí.
2)    Ošetření vhodným krémem – nohy v zimním období trpí zvýšenou tvorbou prasklin kůže a to z důvodu přesušené pokožky, způsobené ztrátou tekutin pocením. Nechte si vaší pedikérkou doporučit nejvhodnější krém s obsahem účinných látek.
3)    Výběr kvalitní obuvi a ponožek – nevhodná obuv způsobuje otlaky a zarůstání nehtů. Silonky u žen, či  ponožky z umělých materiálů u mužů, jsou nejčastějšími důvody problémů jako mykóza či praskání kůže. Ideální jsou materiály, které sají nebo odvádějí pot.
Mykóza či popraskaná kůže
Pokud budete péči dlouhodobě zanedbávat, nohy vám to dají dříve či později vědět. “Objeví se kožní problémy, či různé bolesti způsobené nedostatečnou nebo nevhodnou péčí. Nejčastějšími nepříjemnostmi v zimním období bývají mykóza, suchá až popraskaná kůže nebo kombinace obojího,” říká Renáta Charvátová. Mykóza, je navíc nejen nevzhledná, ale mnohdy zapáchá, způsobuje svědění a loupání kůže a v horších případech i její praskání, které je velmi bolestivé. “Léčba bývá poměrně zdlouhavá. Po vymizení prvotních příznaků ji lidé často předčasně ukončí a tím si zadělávají na její recidivu,” upozorňuje pedikérka na časté podceňování doby léčení.
Jaké produkty volit?
Pro výběr vhodných produktů je potřeba znát zejména typ pokožky, případně vědět, co způsobuje kožní problémy nohou. To vám s jistotou poradí odborníci v pedikérských salónech. Obecně, je dobré volit přípravky s obsahem účinných látek, jako jsou:

    Lactil (obnovuje přitotenou hydrataci pokožky),
    Urea (změkčuje pokožku),
    Clotrimazol (vhodný na problémy s mykózou),
    Dermosoft Decalact (vyrovnává kožní mikroflóru a tím eliminuje zápach).

 
Masky na nohy? Dbejte doporučení výrobce
Na trhu je několik druhů masek na nohy, které v poslední době zažívají boom. “Takzvané exfoliační masky, které slibují odstranění ztvrdlé pokožky, narušují pokožku chemicky pomocí kyselin nebo hydroxidů. To je ale poměrně nebezpečné. V touze po co nejlepším výsledku lidé nechávají masku působit déle, než je doporučeno, což způsobí narušení pokožky v hlubších vrstvách. Kůže se pak silně odlupuje a často dochází k jejímu poranění,” uzavírá Renáta Charvátová, z Bis Bis.
Naopak výživné masky bez exfoliačního účinku, můžete použít kdykoliv máte pocit suché a napjaté pokožky. Tento typ masky nechte na nohách s bavlněnými ponožkami klidně působit i přes noc. Ještě lepšího účinku dosáhnete v kombinaci s jemným peelingem maximálně však 1x týdně.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account