Jsem nadšenec do všeho zeleného. Líbí se mi zelená tráva, listy stromů anebo třeba bylinky. Mám ráda vůni pokosené trávy, také vůni bazalky, máty nebo tymiánu, který nám voní pod okny. Neustále objevuji nové a nové využití bylinek, které jsem si sama pro sebe zařadila mezi zelené potraviny. Mají v sobě chlorofyl a další cenné látky, navíc nesou tu úžasnou léčivou vůni.
Letošní rok je ve znamení „testování“ zelených potravin, poprvé pěstuji bylinky na vlastní zahrádce (o těch snad někdy příště), ale také poprvé zkouším účinky tzv. zelených potravin na vlastní kůži. V dóze mám i ty exotické, hned čtyři v jednom – spirulinu a chlorellu, k tomu mladý ječmen a zelenou pšenici – ve směsi Blendea SUPERGREENS. To je vše, nic umělého, žádné konzervanty, dochucovadla, aromata – jen špetka máty na provonění… Ti, co mě sledují, to už vědí.
Co jsou to vůbec zelené potraviny?
Jsou to superpotraviny, tedy jednoduše potraviny, které jsou super. Jsou to potraviny, které mají super výživné složení, a tím i super účinky. Více o superpotravinách… 
Mezi superpotraviny se přitom klidně dají zařadit i tradiční české plody – třeba borůvky, nemusí jít o nic supermoderního nebo převratného. (viz článek Superpotraviny našich babiček nebo Superpotraviny za pár korun).
No a zelené potraviny, resp. zelené superpotraviny, ve svém super výživném složení navíc nabízejí velkou dávku chlorofylu, který je známý mj. svými protizánětlivými, detoxikačními a hojivými účinky.
Recenze a zkušenosti
Rozhodla jsem se, že podělím o své zkušenosti. Časem bych chtěla napsat víc o tom, jak jsem zelené potraviny objevila a jak je využívám. Článek připravuji, (mohu slíbit i samostatný článek o bylinkách), prozatím alespoň sdílím zkušenosti se zelenými potravinami, které se dají najít na internetu, například tady:

A co vy, znáte zelené superpotraviny? Které to vyhrály u vás?

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account