Pokud chceme zatočit s tukovými polštáři, tak jdeme na to chytře, využijeme sílu potravin a přidáme do svého jídelníčku pomocníky, kteří nám pomohou zrychlit metabolismus a podpoří spalování tuků.
 
     Brokolice – konečně přestala být přehlížená, což je skvělé. Kromě vysokého obsahu živin může být tako výborným pomocníkem při hubnutí. A to díky vitamínu C, který je potřeba při spalování tuků. Najdeme v ní i dostatek vlákniny, jež zlepšuje trávení a zároveň působí jako prevence rakovinového bujení.
 
     Chia semínka – oblíbená “superpotravina”, která obsahuje vysoké procento nenasycených mastných kyselin, vlákniny a bílkovin. Díky vynikající schopnosti absorbovat tekutiny udrží pocit plnosti pro delší dobu a také potlačuje hlad.
 
     Chilli papričky – jsou jakožto pomocník při hubnutí téměř klasika. Díky látce způsobující typickou pálivost – kapsaicinu – zvyšují tělesnou teplotu, zrychlují metabolismus. Bez nich si vaření neumím představit.
 
     Kysané zelí – pomáhá ke správnému fungování trávicího systému, což je při spalování tuků a redukci hmotnosti velmi důležité. Vyplatí se ho zařadit do jídelníčku, protože pomáhá vylučovat odpadní látky z těla, podporuje látkovou výměnu a také působí mírně močopudně. Navíc v zimě, která je skoupější na čerstvou zeleninu a ovoce, dodáme tělu značné množství vitamínů a minerálů. Já ho mám moc ráda a teď ho konzumuji velice často a to hlavně v syrovém stavu.
 
     Jablečný ocet  – urychluje přeměnu tuků na energii, takže je na hubnutí přímo ideální. Navíc snižuje chuť na sladké a působí dezinfekčně. Díky němu se také do těla snadněji vstřebávají živiny a jeho lehce projímavé účinky podprují odchod odpadních látek z těla.
 
     Sója – je skvělým zdrojem lecitinu, který pomáhá odbourávat cholesterol a omezuje ukládání tuků pod kůží a v játrech. Mimo jiné obsahuje dostatek vlákniny, pomocníka při trávení. Já si kupuji pravidelně sójové výrobky, protože v obchodech je velký výběr i velmi kvalitních.
 
     Zelený čaj – jeho obliba stále roste. Obsahuje kofein, a je proto zdravější alternativou tolik oblíbené kávy. Mimo jiné obsahuje látky, které pomáhají spalování tuků a brání jejich ukládání. Já jsem si v poslední době oblíbila kromě sypaného a sáčkové ještě práškový (smaragdový prášek), který má velmi široké použití, např. do smoothie. Viz foto.
 
     Milé čtenářky, tento článek píšu i proto, že mám s těmito potravinami jen ty nejlepší zkušenosti a skutečně fungují i na hubnutí a to i v pokročilém věku. Také podporují zdraví v našem těle.
 
     Přeji Vám všem hodně zdraví, žádné nemoci, ať si života užíváte v radosti a potěšení. *heart**heart**heart*

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account