Oblast fitness a kulturistiky je jedním ze sportů, kde člověk lehce podlehne zakázaným látkám. Když potkáte ve fitku někoho, kdo má velké tělo samý sval, a přitom ještě před pár týdny po svalech nebyla ani památka, je jasné, že to nebude přírodní cestou a urputným cvičení. Na podporu výkonu, regeneraci funkce orgánů, zejména svalů, používá spousta mužů a žen anabolické steroidy. Ty jsou ale životu nebezpečné. Kvůli kráse tak riskují své zdraví.
Anabolické steroidy se ve sportu bohužel používají denně. A užívají je nejen sportovci, ale i těžce pracující lidé. Přitom užívání anabolik bez posilování anebo tréninku vede k deformaci postavy, a může způsobovat i nekontrolovatelné přibývání svalů. Léčba je podobná odvykací drogové léčbě, nebo léčbě jiných závislostí.
„Anabolika jednoznačně vyčerpávají organizmus. A i když přispívají ke krátkodobému zvýšení výkonu, regenerace organismu je mnohem delší. Kromě toho vyvolávají zvýšený metabolismus jater, ještě více než alkohol. Může tak dojít k poškození jater, nejčastěji ve formě steatózy, ale i cirhózy. Nevylučuje se ani náhlá smrt,“ řekl doktor Oto Sova, který pro zvýšení výkonu doporučuje přírodní cestu.
Na podporu výkonu a regeneraci funkce orgánů doporučuje doktor Sova saponiny. „Kombinace Diamond yaccy s výtažkem z výhonků ječmene je určena nejen pro pacienty v rekonvalescenci, ale právě i pro těžce pracující a sportovce. Obsahuje senolytický agent, superoxid desmolázu, řadu vitamínů, glykosidů a minerálů. Tyto látky dovedou v krátkém čase regenerovat vyčerpaný organismus a saponiny zaručí, aby se dostaly v těle na ta správná místa,“ vysvětluje doktor Sova, který má svůj výzkumný ústav biologické substance BOOS.
V sedmdesátých letech se dávala anabolika některým druhům zvířat, aby pěkně rostla. To je dnes v mnoha zemích již zakázáno. Anabolika mají na zvířata stejný vliv jako na lidi. „Tehdy se u hospodářských zvířat nepodávala pouze anabolika, ale i hormony, zejména růstové hormony mnoha zvířat a ptáků. Mnoho mladých lidí vyrostlo do extrémní výšky právě díky těmto hormonům, které se jim dostaly do těla z masa slepic. Anabolika škodí všem živočichům stejně jako lidem,“ uzavírá doktor Oto Sova.
 

0 Komentářů

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account