Při našem současném stylu života je více než kdy dříve důležité se pravidelně hýbat, nejpřirozenější a nejzdravější pohyb je prostá chůze, kterou je dobré doplnit alespoň třikrát týdně o další sportovní pohybovou aktivitu. Možností má člověk nespočet, od plavání, fitcenter, kolektivních sportů až po fitness trenažéry, které si můžete pořídit také domů. Za nejkomplexnější takový fitness stroj se považuje veslovací trenažér, na kterém si protáhnete všechny svalové partie, posílíte je a zároveň tento pohyb efektivně pálí tuky, nebo posouvá výše vaši fyzickou výkonnost.
Veslařský trenažér je tak skvělým strojem domů v případě, kdy chcete pořídit jen jeden co nejuniverzálnější cvičící stroj. Každý jsme ho již někdy v životě viděli, a tak si říkáte, že na jeho výběru není příliš co řešit. Opak je však pravdou, existují totiž ve třech základních provedeních s řadou dalších variabilit, o kterých je dobré vědět. Na Sutffio.cz najdete jak recenze veslovacích trenažérů tak i popis všech aspektů při jeho výběru.


Jejich základní rozdělení je podle systému zátěže, nejčastěji se setkáte se vzduchovými, magnetickými a hydraulickými. U vzduchového veslovacího trenažéru vytváří odpor kolo s lopatkami, které čím rychleji se točí, tím klade větší zátěž. Proudící vzduch od zátěžového kola je při cvičení poměrně příjemným bonusem, navíc tento systém má v podstatě nekonečnou zátěž. Bývají však náročnější na prostor a v důsledku proudění vzduchu jsou také hlučnější.
Veslovací trenažér s magnetickou brzdou se považuje za vyspělejší typ, odpor vytváří mnohem menší zátěžové kolo, které je brzděno právě magnety. Veslování na tomto trenažéru je o poznání plynulejší, přesněji se dá nastavit zátěž, a to buďto manuálně, nebo elektronicky. Je také méně hlučnější a pro osoby žijící v menších bytech jsou nespornou výhodou jeho kompaktnější rozměry, některé modely se dají také efektivně složit.
Posledním z nejrozšířenějších typů je veslovací trenažér vybavený hydraulickými tlumiči. Jsou zcela jasně nejkompaktnější, mají nejmenší hmotnost a jsou cenově nejdostupnější. Pro začátečníky však nejsou zcela vhodné, neboť mají omezený rozsah nastavení zátěže a tlumiče se za čas opotřebí a je třeba je vyměnit.
Pomyslnou třešničkou na dortu jsou pak vodní veslařské trenažéry, které kromě simulace pohybu veslování poskytují i audiovizuální zážitek, kdy se před vámi víří voda rotujícími lopatkami, které ve vodě vytváří odpor. Profesionální sportovci zase využívají veslařský trenažér s indukční brzdou, která umožňuje nepřesnější nastavení zátěže.
Základní rozdělení bychom měli, jaké tedy veškeré benefity lze od pohybu na veslovacím trenažéru čekat? Především je to protažení a posílení skutečně celého těla, při pohybu se zapojují svalové partie nohou, rukou, zad, beder i břicha. Je také skvělou prevencí proti bolestem zad, a proto na něm rádi cvičí osoby se sedavým zaměstnáním.
V závislosti na tom, jakou intenzitu tréninku si zvolíte, slouží perfektně k pálení tuků, nebo k rozvíjení fyzických zdatností. To se odvíjí od tepové frekvence, ve které budete cvičit. Pro spalování tukových zásob je potřeba se pohybovat v aerobním pásmu, který se pohybuje na 60 až 70% vaší maximální tepové frekvence. Svou kondici a posílení svalů probíhá pak při maximální tepové frekvenci nad 70%, kdy se jako energie již nespalují tuky, ale tělo čerpá energii z laktátu.
Jak je vidno, i s takto jednoduchým a poměrně malým fitness strojem můžete zastoupit několik velkých fitness zařízení. Ať již tedy nad veslovacím trenažérem uvažujete z důvodu prevence bolesti zad, spalování tuků nebo zvýšení své fyzické zdatnosti, jeho pořízením určitě chybu neuděláte.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account