VEGAN ♥

 

Představuji Vám, moji čajovou kolekci na podzim :). Miluji čaje po celý rok, ale jakmile se ochladí, hned hledám čajík, který vyzkouším.

Dnešní čaje jsou BIO, to znamená, že jsou z Biologického zemědělství a většina čajů je vegan.

1. Čaj bylinný na DOBRÉ RÁNO – citrónová tráva, verbena (Dm Bio)

Tento čajík piju jako první po probuzení. Je jemný a moc dobrý. Obsahuje citrónovou trávu, kterou miluji pro její účinky.

Citrónová tráva má povzbuzující účinky. Celkově působí kladně na funkce mozku, takže je doporučována i při depresivních stavech, stresu, psychické únavě a nervových onemocněních. A spoustu dalších.

Ještě obsahuje verbenu, meduňku, pomerančovou kúru a ibišek. A krásně voní citrónem, pomerančem, meduňkou.

2. Ovocný čaj rakytníkový s yzopem (Apotheke, Bio)

Kromě Bio rakytníku a Bio yzopu, obsahuje Bio šípek a Bio ostružinu. Je jemně nakyslý po Rakytníku i šípku. Tento čaj pijeme doma všichni pro lepší obranyschopnost.

Yzop podporuje normální funkci dýchacího systému.

Rakytník má spoustu vitamínů, především vitamin C, a to v desetkrát větším množství než třeba v pomeranči, ale také vitaminy B, A, F, K či D.

3. Zelený čaj zázvor a citrón (Dm Bio)

Zelený čaj mám moc ráda, pokud není hořký a tento je báječný, cítím tam více citrón a zázvor.

Zázvor obsahuje celou řadu látek. Z hlediska léčivých účinků jsou ale nejzajímavější různé druhy vitamínů (A, B1, B2, B6, C či E), stejně jako draslík, hořčík, sodík, fosfor, vápník, železo apod. Obsahuje navíc kořen lékořice a mátu.

4. Ovocný čaj (Albert, Bio)

Moc dobrý, není sladký. Krásně voní po jablíčkách, skořici, šípku a pomeranči. Ideální na večer.

Složení: květ ibišku, šípek, jablečná dužina, citrónová kůra, pomerančová kůra, skořice massala (skořice, zázvor, kardamon, hřebíček, pepř černý), přírodní citrónové aroma.

5. Ledviny, močové cesty (lékárna, Leros Natur)

Tento čajík piju pro podporu ledvin a močových cest. Hlavně v tomto období si dělám takovou podzimní kúru. Na chuť je výborný, i když jsou tam jen bylinky.

Bylinná čajová směs: bříza, zlatobýl, vřes, přeslička a truskavec, směs přispívá k normální funkci močových cest. Navíc obsahuje i mátu.

Tento čaj je bez chemických přísad a aromat, a bez konzervačních látek.

6. Mátový čaj (Dm Bio)

Mátový čaj je můj nejoblíbenější, který piju skoro každý den. Mátových čajů jsem vyzkoušela opravdu hodně a musím říct, že tento je opravdu nejlepší (zatím), je silnější než jiné značky. Ve složení není nic jiného než máta.

Máta dokáže pomáhat při křečích, zánětech, nechutenství i nevolnosti a navíc umí zklidnit podrážděný žaludek.

7. Fenyklový čaj (Dm Bio)

Tento čaj piju, když mám nafouknuté břicho. Obsahuje pouze semínka fenyklu. Je moc dobrý, jemně fenyklová chuť. Fenykl pomáhá na trávení, má pozitivní účinky na slezinu, játra i ledviny a spoustu dalšího.

8. Čaj bylinný citrónová tráva, meduňka (Dm Bio)

Už víte, že miluji citrónovou trávu pro její účinky a tento čaj obsahuje: 31% citrónové trávy, 30% máty peprné, 10% listy ostružiníku, šípky, heřmánek, 8% meduňky, 5% listy jahodníku. Na chuť je výborný a má jemnou chuť, žádná výrazná.

Toto je moje podzimní kolekce čajíků, které vypijeme s dcerou a už teď se těšíme na kolekci zimní, protože tam budou čaje vánoční.

 Napište mi Vaše tipy, jaké čaje v tomto období pijete a jestli máte rádi vůbec čaje…

 Napsala Kristi ♥

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account