Pomáhají na křečové žíly a klouby. Lesklé kaštany, ležící mezi listím, k podzimu neodmyslitelně patří. Naberte si jich pár do kapsy, nabijí vás nejen energií, ale ještě si z nich můžete připravit i léčivý elixír. Staří lidé, kteří mají seschlé ruce, by proto kaštany měli převalovat v dlaních, kůže se pak zpevní a zvláční.
Kaštany samotné můžete dát do kapsy, kde působí svou energií při každém dotyku.


Pokud chcete prospět svému zdraví, nasbírejte tolik kaštanů, kolik je vám let, a jeden navíc, uložte je v bavlněném pytlíku či kapesníku pod polštář a nechte je působit. Energetická síla vás během spánku prostoupí a bude vyživovat vaše tělo.
Nyní je také nejvhodnější období na výrobu elixíru, který nám může v mnohém pomoci hlavně v době, kdy kaštany nerostou.
Elixír z kaštanů: 60 ml alpy /francovka/ , 2 kaštany

Příprava: Vezměte uzavíratelnou sklenici, nalijte do ní alpu. Oloupejte kaštany, rozkrojte je na 4 díly a vložte do sklenice s alpou, nechte 30 dní uležet. Každý den, pokud vám to situace umožní, lahev protřepejte. Po 30 dnech přeceďte a slijte zpět do původní lahvičky.  Elixír je připraven. Během roku ho můžete použít.

Použití: Na uvolnění svalů po lyžování, namáhavé túře, cvičení apod. Tímto elixírem můžete ošetřovat klouby, otoky, křečové žíly. Pokud máte migrénu, naneste elixír na tampon a masírujte krční páteř směrem k hlavě, otřete taky místo, které se nachází na hlavě u spánku směrem k vlasovému porostu. Úleva se dostaví v podstatě ihned.

Pomoc v kapse. Pokud trpíte bolestmi kyčlí, kolenou nebo máte rýmu, dejte si jeden nebo více kaštanů do kapsy. Kaštany se využívají nejen v lidovém léčitelství, ale traduje se o nich, že mají magickou moc. Ženy, které chtějí otěhotnět, by měly lesklý plod jírovce nosit v kabelce. Pokud vás čeká důležitá schůzka jednání nebo zkouška ve škole, kaštan v kapse vás zbaví stresu a dodá sebevědomí.
Ustelte si na nich. Bolí vás záda, jste nastydlí? Nejčastější babskou radou je nasbírat si tolik kaštanů, kolik je vám let, a jeden navíc /nemusíte je nutně sbírat vy/. Ty pak vložte do plátěného pytlíčku, zašijte a dejte pod polštář. Měli byste na nich poctivě spát až do prvního jarního dne.

Kaštany totiž do sebe nasávají veškeré škodliviny z těla. Kaštany vám také uleví při křečových žílách, revmatismu, bolestech hlavy nebo i při zánětech močových cest.

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account