Dostali jste někdy sušenky ke kávě se svým jménem? A víte, že se vám to může stát?

Bez kávy by to nešlo a bez kaváren už vůbec ne. A nemám na mysli jen ty francouzské, i u nás se najde velké množství báječných kaváren. A jednu takovou vám ráda přiblížím. Možná někoho, kdo půjde či pojede kolem, nalákám k návštěvě. Možná někdo z vás dostane inspiraci a podobnou kavárnu si otevře.

Když mi před dvěma lety Natálka, moje žákyně, kterou jsem učila angličtinu, přinesla sáček sušenek ke kávě a na každé bylo vyražené moje jméno, velice mě překvapila. A ještě více mě překvapila sdělením, že její maminka bude otvírat kavárnu.

Věděla jsem, že paní Kateřina Obleserová pracuje léta v městských kulturních zařízeních. Ale kavárna? Co tak najednou? A to jsem ještě netušila, co úžasného se v našem královském městě Litoměřice chystá. „A bude taky péct makronky,” dodala tehdy Natálka a já nevěřila vlastním uším. Makronky? Úžasné francouzské makronky?

 

Hned jsem se šla podívat na náměstí pod podloubí, jak příprava kavárny probíhá. A na facebooku jsem začala sledovat stránku kavárny La Cafferina. Držela jsem palce a těšila se na kavárnu, která byla otevřena 14. listopadu 2015. A jak tak koukám na kalendář, za chvíli bude slavit dva roky.

 

Co kavárna nabízí? Malé stolečky tak typické pro francouzské kavárničky. Výbornou kávu Marcafé. Makronky v tolika druzích, že si můžete každý den ke kávě dát jinou příchuť. Já osobně miluju hruškové s čokoládou. Dorty jako z říše fantasy. Nepečené raw zákusky. Ráda si dávám pohankovký bez mléka. Kdo nerad sladké, může si dát slané pohoštění. Kdo musí dodržovat bezlepkovou dietu, ocitne se tu jako v ráji. I bezlepkové dortíky paní Kateřina Obleserová nabízí. Pro každého se něco najde. A k tomu všemu příjemná nerušící hudba. Nedávno třeba moje oblíbená zpěvačka Zaz.

Doufám, že jsem vás už dost namlsala nejen textem, ale hlavně fotografiemi kavárny a cukrářských výrobků paní Obleserové.

Určitě máte svou oblíbenou kavárnu u vás. Je podobná této nebo úplně jiná? A co si ke kávě dáváte?

Doufám, že až se někdy objevíte v Litoměřicích, můžete se stavit na náměstí a zajít si na kávu a zákusek do La Cafferiny. A protože jsem žádné video v kavárně nenatočila, přikládám právě jednu z krásných písniček od Zaz, kterou v této kavárně můžete také slyšet. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account