Jednou provždy si zapamatujte, že není potřeba nic tahat ani špendlit. Koukněte na další minutovou lekci Andělky???? x Smrťáka ☠️ . Asi víte, že když někdo leží na zemi a nereaguje, měli byste řešit, jestli dýchá. Víte ale taky, jak to zjistit? Zrcátkem nebo poslechem? A co dělat, když nedýchá? Vytahovat jazyk z pusy? Volat záchranku? Po dnešní Minutovce vám to bude jednou pro vždy jasné. Dejte si nohy nahoru a sledujte Andělku a Smrťáka jak si poradí s člověkem v bezvědomí.

PODROBNÝ NÁVOD

Jak postupovat, když vidíme bezvládnou osobu:
1. Myslete na svou bezpečnost (zastavte se a rozhlédněte se, případně si nasaďte rukavice).

2. Zjistěte stav vědomí postižené osoby (oslovením, zatřesením ramenem) a všímejte si, zda nedochází k masivnímu krvácení.
3. Jsou-li kolem další osoby, tak je požádejte o pomoc. Volejte na tísňovou linku 155.
4. Postiženého v bezvědomí, který zřetelně dýchá, ponechejte v poloze, v níž byl nalezen a nepřetržitě sledujte stav jeho dýchání.
5. Při jakékoliv pochybnosti o kvalitě dýchání není-li zraněný na zádech, otočte jej na záda a proveďte u něj záklon hlavy (tahem za bradu a čelo).
6. Zjistěte během 10 vteřin, zda postižený normálně dýchá – využijte své smysly (držte záklon hlavy a kontrolujte pohledem pohyby hrudníku, s obličejem přiloženým k ústům postiženého poslouchejte a zjišťujte, zda cítíte proudící vzduch). Kvalita dýchání rozhoduje!
➡️ Dýchá = udržujte záklon hlavy a nepřetržitě sledujte dýchání.
➡️ Lapá po dechu, nedýchá nebo nedýchá normálně = zahajte oživování.
 
 
 
 

VIDEO 

Jestli se vám naše videa i práce První pomoci živě líbí, podpořte vývoj aplikace Ve vteřině, která učí první pomoc:

*heart**heart**heart*

https://www.donio.cz/vevterine
 

Za odměnu k vám doputuje srdíčkově potištěný hrneček Togo nebo třeba příručka první pomoci, která shrnuje nejdůležitější tipy.
Udělejte si radost a podpořte naši malou revoluci ve výuce první pomoci.
Děkuji za celý náš tým! 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account