Ženy, dejme si ruku na srdce a zcela po pravdě si odpovězme na otázku: “Jsem opravdu ta jedna z mála, která NIKDY, opravdu NIKDY nedržela žádnou dietu a byla se svým tělem VŽDY spokojená?”
Myslím si, že většina z nás ne a stejně tak, mnoho určitě do teď spokojených není a je to škoda, protože díky dietám upadáme mnohdy do ještě větších depresí, splínů, jsme poťouchlé, nevrlé a nešťastné. Proč? – Proto si díky redukčním dietám odpíráme to, co tolik milujeme.
Snažíme se sebe samy přesvědčit, že to děláme hlavně pro své zdraví, protože tuk nám ucpává cévy, bílý cukr vytváří v těle plísně, takže jsme pak jako týden starý bochník chleba – prorostlé penicilinem skrz na skrz a zároveň jsme se také dočetly kdesi v novém článku, že cukr vyvolává v těle kvašení, a tak se z nás pomalu, ale jistě, stává chodící lihovar.
Usměvné, že 🙂 Však to taky má být bráno s nadsázkou.
Teď ale vážně… Netoužíte občas po něčem, co by Vám dalo trvalý pocit klidu? Něco, nějaký hubnoucí program, díky kterému byste nemusely neustále počítat kalorie a řešit, jestli náhodou nepřiberete tuk, protože se už týden nehýbete?
Mnoho z nás prostě není takových, aby poctivě chroupaly semínka, cpaly se ovocem, pily životadárné smoothie a tvářily se u rozmixované trávy, jako že je to největší lahůdka pod sluncem, zatímco naše kolegyně nebo babička, tchyně či manžel, lupe jednu klobásku za druhou a ještě to zají větrníkem.
Myslíte si, že je prostě nemožné zhubnout bez redukční diety? Bez toho, aniž byste vyhledaly výživového specialistu a že hubnutí = stres?
Já, podle svých zkušeností, partnerových, babiččiných i kamarádčinných vím, že existuje jeden typ stravování, který vyhovuje mnoha lidem, nejenom ženám, ale i mužům, a to je již dlouho známá: S.P.L.K.
Že nevíte, o co se jedná? Je to velmi prosté.
Na začátku jsou 3 grafy, a to od nejpřísnějšího po ten nejméně striktní. Přičemž je pouze na Vás, jaký typ si zvolíte, i když, pochopitelně, nejlépe je začít s tím “nejpřísnějším”.
Z vlastních zkušeností vím, že zabírají všechny tři, ale každý máme jiný metabolismus a jiné tělo a tak je potřeba zjistit, podle kterého Vám hubnutí půjde nejsnáze. Nicméně se rozhodně nestává, že byste přibrali, pokud graf dodžujete.
RŮZNÉ TYPY GRAFŮ (Přísné, nebo nejvolnější) NAJDETE V OBRÁZKOVÉ GALERII 🙂 Záleží jen na Vás, který by se Vám líbil nejvíce, přišel Vám nejpříjemnější, protože si myslím, že psychika je během diety a přechodu na jinou (lepší) stravu pro tělo, nejdůležitější a že mnohdy váha stagnuje také proto, že se stresujeme a vyplavujeme si do těla kortizol a ten nám (laicky řečeno) žere svaly.
A co pak? Po tom, když se rozhodnete pro jeden z grafů? Pak už nezbývá nic jiného, než tento graf dodržovat a kila půjdou dolů, opravdu.
Nemusíte chodit běhat, nemusíte se trápit v posilovně, ani svoje tělo mordovat na hodinách pilates – POKUD NECHCETE. Nicméně ze zdravotního hlediska je potřeba mít pravidelný pohyb, bez ohledu na to, zda máte nadváhu, či nikoliv.
Každopádně, pokud by Vás o tomto stravování zajímalo něco více, určitě najdete na facebooku uzavřené skupiny ženských i jejich mužů, kteří se takhle stravují už mraky let a nemůžou si to vynachválit, protože můžete buchty, čokoládu, párky, salámy, bůček a to v “neomezeném” množství. Pouze ve správných kombinacích. Nemusíte dodržovat žádné časové odstupy a zároveň můžete pověsit na hřebík to, že se končí s jídlem o 7. hodině večer apod.
Stejně tak v každé knihovně najdete knížky od Lenky Kořínkové, která o tomto typu stravování píše a dozvíte se všechny “vychytávky”, co a jak ano, nebo ne.
Já osobně si tento styl stravy zamilovala hlavně v období anorexie, protože tento styl mi poskytl možnost nebát se jídla, jelikož hlásá, že pomůže člověku najít jeho IDEÁLNÍ VÁHU, takže ten, kdo má zhubnout, zhubne, ten kdo potřebuje nabrat, naopak nabere. A je to tak.
Přibrala jsem tenkrát ze 46kil na 52kilo, a to hlavně svalovou hmotu, což bylo úžasné 🙂
Kdepak, není v tom háček. Je jasné, že pokud sníte na posezení šišku salámu a druhý den totéž, pak zase totéž, že nezhubnete a nepomůže Vám v takovém případě ani svěcená voda. Nicméně je to myšlené tak, že si prostě ten salám dát můžete, že prakticky nic, kromě buráků, bílého pečiva a kombinace většího množství tuku se škroby není zakázáno. Na kalorie se nehledí, pouze se dodržují grafická pravidla.
Tak co na to říkáte? My všichni s tím máme pozitivní zkušenosti, protože jakmile člověk zjistí, že se nemusí omezovat, přestane ho chytat takový ten roup v prdce: “Co bych asi tak ještě snědl… Kruci, když já tu buchtu vlastně nemůžu…” apod.
Znáte to: “Odříkaného chleba největší krajíc,” nebo také: “Zakázané ovoce chutná nejsladčeji.” A tak to bohužel je, cokoliv je zakázané, zkrátka tak báječně vypadá, voní a neskutečně láká.
Napadlo mě podělit se s Vámi o tuto informaci, protože brzy přijdou Vánoce, kterých se většina z nás právě kvůli linii obává, stejně tak se objeví během roka další svátky, oslavy a jiné akce, které jsou většinou spjaté s jídlem, a tak by se Vám třeba nový způsob stravování mohl líbit.
Není to žádná novinka, to předesílám rovnou, nicméně, ne každý o tomto typu stravování ví a třeba někomu pomůže dostat svoje tělo do formy a zároveň mu pomoci se “uzdravit”.
A poslední postřeh na závěr – Mnoho ženských si stěžuje, že sice oblečou kalhoty, které už nemohly nosit 5let, ale váha jim neklesá, jsou nešťastné a naštvané. Nebo že cvičí, cm jdou dolů, ale váha nikoliv. V takovém případě bych vzkázala jen jedno: KAŠLETE NA VÁHU, protože rozhodující je podíl tuků a svalů spolu s vodou. Můžu mít 60kilo a být jako nudle a zároveň mít 60kilo a působit oplácaně – kvůli většímu procentu tuku, takže váha není vždy směrodatná.
V tomto Vám opravdu pomůže víc Vaše oblečení 🙂
“Ať už jsme buclaté či hubené milujme se zavčasu, dokud nejsme studené.” – Vaše Píďalka Jablečná 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account