Přírodní cesta ke krásným vlasům: Vyzkoušejte marocký jíl místo šamponu

…obyčejným šamponem. Určitě některé z vás čekaly špindíru, které z vlasů mastnota jen cáká – bohužel vás zklamu :D. Již několik měsíců si ale hlavu opravdu nemyji, používám totiž na vlasy zázračný MAROCKÝ JÍL. Od té doby, co jsem ho objevila, na něj jen pěji chválu, kde můžu.

Jíl se používal už v dávných dobách, dokonce se jím léčil prý i mor. V dnešní době jsme ale přírodní věci nahradili úžasnou chemií a bohužel si už začínáme uvědomovat, že chemie sice může vládnout světu, nicméně pro naše tělo není úplně fajn. Kosmetické přípravky prošpikované chemií nás obklopují – ráno si vyplachujeme ústa ústní vodou, na vlasy si dáváme tužidlo, které pak přelakujeme lakem na vlasy, následně si umyjeme ruce antibakteriálním mýdlem a natřeme krémem. → a to je jen dopoledne. Šílené, co s vlasy dokáží udělat šampony plné chemických sra*ek. A tomu jsem já řekla DOST!

Marocký jíl má úžasné čistící účinky – opatrně čistí pleť, odstraňuje černé tečky a pokožku hydratuje. Vlasům dodává lesk a odstraňuje mastnotu a já už bych prostě neměnila. 

       

Marocký jíl
Arganový olej je oblíbený jak v přírodní kosmetice, tak v gastronomii. Na vlasy má opravdu úžasné účinky – vyživuje vlasy od kořínků až po konečky díky vitaminu E, hydratuje je a zaceluje roztřepené konečky. Je to takový malý zázrak 🙂 

Arganový olej
Marocký jíl jsem koupila na stránce www.nopooshop.cz, poprvé jsem si na zkoušku objednala 250 g a arganový olej. Objednávka přišla hned a navíc mi přibalili i dáreček – no byla jsem vyloženě nadšená 🙂 Po čase jsem si objednala rovnou 2 kila jílu. Na této stránce navíc naleznete rady a tipy, jak začít s “no poo” metodou mytí vlasů.

A teď už k samotné aplikaci:
1. Potřebujeme marocký jíl, arganový olej (není podmínkou, ale dodává vlasům výživu), mističku na míchání, lžíci, vodu. 

Příprava
2. Do misky nasypeme asi 2 lžíce jílu, 2-3 kapky oleje a vodu. Na 1 díl jílu 2 díly vody, takže asi 4 lžíce (ale já to dělám od oka, jak moc je to kašovitý)

Jíl s olejem

3. Promícháme. Lžící to jde docela blbě, celkem se to na ni lepí, takže já to pak promíchám prsty, aby v kašičce nebyly žádný hrudky. 

   

Míchání jílu

4. Naneseme jíl na pokožku hlavy, snažíme se jen ke konečkům… ale mně to nikdy pořádně nejde, mám dost krátké vlasy, takže mám jíl vlastně všude. Když mi nějaký zbyde, napatlu ho ještě na obličej jako masku 🙂

    

Nanesený jíl

5. Jíl necháme působit max 15 minut – na každých stránkách doporučují jinak, já ho nechávam asi tu čtvrthodinku. Na vlasech fakt dobře drží, takže s ním můžu jít vařit nebo si oholit nohy 😀 

6. Pečlivě opláchneme vlasy, aby tam nic nezbylo. A je to :). 

Vlasy si jílem myji 1x týdně, snažím se pořád interval mytí prodlužovat. Dříve jsem si obyčejnými šampony myla hlavu co 2 dny, což je šílený (jak vzhledem ke spotřebě šamponu, tak i k ničení vlasů chemií). Teď používám 1x týdně jíl a v mezidobí, pokud je potřeba hlavu umýt, používám přírodní šamponové mýdlo, které se dá sehnat v různých zdravých výživách atp.

Šamponové mýdlo

Mýdlo krásně pění, nanáším ho rovnou na vlasy, kde udělá parádní pěnu. 

Chemické šampony mi nechybí. Vůbec. Pro někoho to může být “návrat na stromy”, ale já vidím jen cestu vpřed – cestu vpřed ke krásným vlasům :). A co vy?

Zdroj foto: Barbora M

0 Komentářů

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account