Jak ale tělo připravit na to, aby se této virové nemoci vyhnulo obloukem nebo aby chřipku překonalo co možná nejrychleji? Zde jsou zaručeně přírodní tipy.

 


 
Chřipka, virové onemocnění dýchacích cest, je velmi nakažlivá a bohužel si nevybírá. Její hlavní sezóna začíná na podzim a drží se většinou po celou zimu. Co jste možná nevěděli je, že tato nemoc se netýká pouze dýchacího ústrojí, ale zasahuje náš celý organismus! Avšak nelekejte se, i na takovou chřipku jde vyzrát přírodní cestou. Pokud se necítíte dobře, pomoci může především klid, teplo, odpočinek na lůžku, lehčí jídelníček, bohatší pitný režim a hlavně nálož vitamínů.

Dodejte tělu vitamíny

Ovoce a zelenina jsou lékem na všechno. Lépe se konzumují například v tekuté podobě. V dnešní době si můžete ovocné a zeleninové šťávy koupit téměř na každém rohu nebo si je udělat doma. Postačí vám k tomu obyčejný mixér nebo odšťavňovač. Vitamíny, které ovoce a zelenina obsahují, podpoří imunitní systém v jeho boji s nemocí a uzdravíte se rychleji.
Vsaďte na med!
Med má hned několik blahodárných účinků, například schopnosti ničit řadu mikroorganismů. Ne nadarmo se mu někdy přezdívá přírodní antibiotikum. Med se skvěle hodí do teplých nápojů, například čaje. Nikdy však med nedávejte do čaje, který má nad 50 stupňů! Tím totiž jeho účinné látky zničíte.

V česneku je síla!

Česnek funguje jako přírodní obdoba antibiotik a navíc posiluje obranyschopnost organismu. Můžete polykat jak celé stroužky, tím se vyhnete zápachu z úst, nebo jej pojídat i po menších kouscích. V dnešní době existují i tablety s extraktem z česneku a dalších léčivých látek.

Bylinky

S nachlazením máme snad všichni spojený eukalyptus. Ten nám uvolňuje dutiny a my tak můžeme opět lépe dýchat. Například v podobě přírodních nosních sprejů. Další možností je inhalace. Ve vodě uvařte bylinky nebo bylinkový čaj a následně se nakloňte nad hrnec, hlavu a ramena zakryjte ručníkem. Vytvoříte si tak vlastní bylinkovou „saunu“, která vám rozhodně uvolní dutiny.

Zahřejte se zevnitř

Jsou to právě tekutiny, které vám pomohou se zbavit chřipky. Pít se doporučuje hlavně čistá voda nebo čaje. Ty organismus nejen hydratují, ale také vnitřně zahřejí. Skvěle působí i horké masové vývary. Tekutiny je důležité doplňovat i z jiného důvodu – během nachlazení se člověk více potí a tím mnoho tekutin vylučuje.
 
zdroj obrázků vyhledávač google.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account