Jak mít zdravé nehty díky přírodní péči? Mám pro Vás pár osvědčených tipů pro pevné a zdravé nehty.
Olivový olej – zázračný nejen v kuchyni
Vyzkoušejte masáž s olivovým olejem, trošku nahřejte olej např. v mikrovlnné troubě a masírujte lůžka nehtů. Na poškozené a lámavé nehty dělá doslova zázraky. Opakujte po dobu dvou týdnů každý večer před spaním a olej nechte působit klidně přes noc. Přebytečný olej osušte do kapesníčku. Dále můžete nehty pro celkovou regeneraci masírovat medem. Po dobu dvaceti minut si dopřejte medovou masáž a poté nehty důkladně opláchněte.
Cibulová kúra
Na lomivé nehty je výborná kúra z cibule. Rozkrojte cibuli na půl a masírujte nehty každý den po dobu jednoho měsíce. Vnitřně můžete dodat nehtům vitamíny skupiny B, vápník, hořčík i omega 3 mastné kyseliny ve formě oříšků.
Ruce jsou naší vizitkou
Pokud chce zdravé nehty, musíte dodržovat základní pravidla správné péče. I v tomto případě se nejvíce vyplácí zachování co nejvíce přírodních produktů. Vyhýbejte se lakům na nehty s acetonem, který je poškozuje a vysušuje. Pokud používáte odlakovač na nehty, snažte se o to, aby na nehtech zůstal co nejkratší dobu. Po odlakování nehty důkladně očistěte mýdlovou vodou. Vyvarujte se i takzvaným rychleschnoucím lakům, které většinou jen zbytečně oslabují vaše nehty. Používáte-li barevné laky na nehty, nezapomeňte pod ně dát výživnou ochrannou vrstvu, která zabrání poškození nehtu.
Nezdravě vypadající nehty jsou většinou důsledkem nemoci, poranění nebo i dědičnosti. Na stavu nehtů se také odráží složení stravy. Pokud nejsou nehty v pořádku, je dobré zpestřit jídelníček, obohatit ho o ovoce a zeleninu, dodržovat pitný režim, doplnit zinek a vitamíny skupiny B.
Nejčastější problémy nehtů:
 – křehké nehty: nedostatek vitamínu A a vápníku
 – měkké nehty: nedostatek vápníku
 – bílé flíčky na nehtech: nedostatek bílkovin, vitamínu C nebo zinku
 – řezy a praskliny v nehtech: nedostatek tekutin
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account