Asi jsem rozbila téměř novou pračku svým domácím práškem na praní. Manželovi to snad nebudu říkat i když už je to nějaký rok zpátky. (Víte to jen vy čtenářky mého blogu prosím o zachování mlčenlivosti.)*psss*
 
Domácí prášek na praní z olivového mýdla. Tato věta na mě jednoho dne vybafla z internetu a já se rozhodla to vyzkoušet. Základem onoho je olivové mýdlo, které se mělo nastrouhat a smíchat s teplou vodu. Jásala jsem, jak je to celé snadné a s radostí jsem se do procesu výroby pustila. Kdo zná pravé olivové mýdlo dá mi za pravdu, že nevoní, ale má svůj charakteristický odér. Tento fakt mě sám o sobě nevadil, protože mi šlo především o to, kvalitně a bez chemie vyprat. Věděla jsem, že přidáním esenciálního olejíčku mohu vše stejně vylepšit…
Mnohé možná namítáte že mě mohlo napadnout, že mýdlo se hodí spíše na ruční praní ale na druhou stranu: „nehaň co nezkusíš.“ A tak jsem zkoušela onen mýdlový gel několik měsíců, než se pračka ucpala a přestala fungovat. Je mi jasné že tuk z mýdla ucpal, co neměl a malér byl na světě. Když to shrnu na barevné prádlo to byl super, na černém nechával stopy, a prádlo po tomto způsobu praní bylo měkčí než po aviváži.
 
Internet je plný návodů a já vesele zkouším dál i když někdy to bohužel skončí v koši jako moje poslední dílo, a to gelový osvěžovač vzduchu.:;( Nemám ráda ztracený čas a nechci při výrobě domácího produktu utratit majlant, protože cílem je přece ušetřit peněženku i životní prostředí.
Vybrala jsem ty nejlepší návody, které jsem kdy zkusila a sepsala je do knížky. Všechny jsou mnou otestované a fungují proto také většinu z nich aktivně využívám.
V e-booku: Za hubičku najdete mé recepty a věřím že vám usnadní život, ulehčí práci, a hlavně ušetří vaší peněžence, protože jak název napovídá jsou téměř zadarmo.
PS: Předem se omlouvám návštěvníkům mého webu, kteří jsou zvyklé na e-booky zadarmo. To víte testuji nový prášek do pračky a co kdyby to náhodu zase nevyšlo:-)
Jana Burešová
http://janaburesova.cz/e-book-za-hubicku/
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account