Zkoušeli jste někdy jahodovou koupel *angel*…je báječná, působí proti stresu, úzkosti a ještě do sebe dáte hodně vitamínů 😉. V neposlední řadě budete krásně vonět a možná i chutnat 😀. Je ale zapotřebí stále myslet na otužování, kdo se mnou jel od ledna studené sprchy a koukal už na W. Hoffa, tak tato osvěžující koupel stojí za to 🙂. Už se nemůžu dočkat na samosběr jahod *heart*.
Věděli jste, že jahody jsou velmi bohatým zdrojem vitamínu C? Je srovnatelný s citrusovými plody. Krom vit. C jsou také bohatým zdrojem vitamínu A, B, E a organických kyselin (jako jsou např.: kyselina jablečná, citrónová, chininová, šťavelová, salicylová či ellagová, která působí v prevenci nádorových chorob. Tyto kyseliny udávají i typickou a charakteristickou vůni a chuť.
Dále také obsahují i nespočet minerálních látek jako např.: draslík, zinek, hořčík, síru, vápník a další. Neměli bychom zapomenout, že jsou také výrazným zdrojem tekutin a že oproti ostatním druhům ovoce obsahují malý podíl přírodních cukrů. Konzumace jahod má údajně také pozitivní účinek na tvorbu testosteronu, který aktivuje spermie. Dále nám podporuje krevní oběh, metabolismus, vylučování, působí proti vzniku močových a žlučových kamenů, chrání nás před nachlazením, pomáhají při léčbě srdečních chorob. Nooooo a k čemu nám jahody jsou ještě prospěšné? Je jednoznačně růst a pevnost vlasů, zdravější pokožce a můžeme si vybělit i zuby 😀.
 
Krááááásnýýýýý dník milí zlatí *heart**enzo*
 
Vaše ❤️ Nicol ❤️
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account