Francouzská manikúra patří k nejoblíbenějším způsobům úpravy nehtů. Je elegantní, přitažlivá a hodí se pro ženu každého věku. Zajít si na ni můžete do nehtového studia nebo si ji udělat doma. Není to zas tak složité a s trochou trpělivosti a cviku budou vaše nehty dokonalé. Francouzskou manikúru můžete aplikovat na dlouhé i kratší nehty.

Co k francouzské manikúře potřebujete? Důležité jsou správné laky. Ve většině drogerií se prodávají přímo sady na francouzskou manikúru – měly by obsahovat bílý lak pro nalakování špičky nehtů, krycí lak v tělovém nebo narůžovělém odstínu a bezbarvý ochranný lak. Prodávají se také šablony pro namalování bílé špičky nebo bílý lak v tubičce podobné fixu, s nímž je nakreslení bílé špičky hračkou.
1. Krok – úprava nehtů
Předtím, než se pustíte do francouzského lakování, upravte si nehty. Pilníkem je zarovnejte do požadovaného tvaru (pro francouzskou manikúru se hodí především hranatá špička nehtu). Kůžičku kolem nehtu zatlačte. Samozřejmostí je odstranění veškerého starého laku, a to i toho, který se rád drží na stranách nehtu.
2. Krok – nalepení šablony
Na odlakované a suché nehty nalepte šablonu. Má tvar jako písmeno C. Šablonu nalepte pod bílý konec nehtu a uhlaďte. Je důležité, aby šablona dobře držela, jinak by pod ni mohl stéct lak. Pokud jste zručná, pak šablonu používat nemusíte a namalujte špičky nehtů bílým lakem v tubičce.
3. Krok – bílý lak
Po nalepení šablony přetřete bílé konce nehtů bílým lakem. Poté pomalu sloupněte šablonu, dříve než lak zaschne. Pokud byste ji odstraňovala až po jeho zaschnutí, mohl by se vám lak odloupnout nebo popraskat. Pokud nebyla šablona pevně přilepena, může se stát, že se lak dostal pod ni a špičky nejsou rovné. Pak použijte speciální odlakovač v tužce, kterým všechny nerovnosti jednoduše vyzmizíkujete. Pokud ho nemáte, stejnou službu vám prokáže vatová tyčinka namočená v odlakovači. Tu můžete použít i v případě, kdy se vám lak dostane na kůži kolem nehtů.
4. Krok – tělový nebo narůžovělý lak
Bílé špičky nehtů nechte několik minut zaschnout a až poté aplikujte svrchní tělový nebo narůžovělý lak. Používejte speciální laky na francouzskou manikúru (hledejte na lahvičce označení french manicure), protože jsou průsvitné a bílé špičky nepřekryjí. Lak naneste po celé délce nehtů i přes bílé konce ve dvou vrstvách. Nechte lak opět dobře zaschnout.
5. Krok – bezbarvý lak
Nakonec nehty přetřete bezbarvým lakem. Ten napomáhá tomu, že francouzská manikúra déle vydrží, dodá nehtům lesk a vyrovná jejich povrch.
Tipy na závěr:
•    Pokud vás nebaví čekat, až lak zaschne, pořiďte si speciální sušič laku. Většinou bývá ve formě spreje a po přestříkání nehty obalí vrstvou, která je chrání před poškozením.
•    Pokud je váš lak už staršího data a tak trochu se „táhne“, nalijte do lahvičky s lakem trochu odlakovače a protřepejte, ale lepší je samozřejmě koupit si lak nový.
•    Přijde-li vám francouzská manikúra příliš obyčejná nebo chystáte-li se na večírek či ples, můžete si ji ozvláštnit. Kupte si kamínky na nehty a umístěte je kdekoliv na nehtu pomocí kapičky bezbarvého laku, (než lak zatvrdne, můžete s kamínky ještě pohybovat). Nakonec celý nehet (včetně kamínků) přetřete bezbarvým lakem. Druhou možností, jak ozvláštnit francouzskou manikúru, je použití zdobícího laku. Ten má velmi tenký štěteček a lze jím například nakreslit linku pod bílým koncem nehtu. Velmi dobře působí například tenoučká stříbrná linka.
•    Francouzská manikúra vypadá dobře také na nehtech na nohou.

Dopřejte si pocit krásných a upravených rukou s francouzskou manikúrou, určitě nebudete litovat!

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account