V mém prvním blogu o EFT jste se mohli dozvědět, co to vlastně EFT je a k čemu se používá. Ve druhém jsem se už podívala rovnou na praktické věci – jak může EFT pomoci při stavech deprese. Dnes se podíváme na další praktický příklad ze života…
NESPAVOST
Lukáš (32 let) mě požádal o pomoc s tím, že po přestěhování nemůže spát. Přestěhoval se i s přítelkyní od svých rodičů do nového bytu, kde se mu špatně usínalo. Budil se brzy ráno a nemohl již usnout.
Měl velkou vazbu na matku, což ovšem vyřešil sám – s maminkou si promluvil. Potom se spaní trochu zlepšilo, ale stále spal málo, vstával brzo a byl unavený.
Říkal, že má hodně nápadů, které chce realizovat, ale je na to moc unavený.
S Lukášem jsme v průběhu sezení pracovali takto:
I přesto, že mě štve, že nespím, mám se rád a přijímám se.
I přesto, že nemohu usnout, když přijdu večer z práce, mám se rád a přijímám se.
I přesto, že se ráno brzo budím, mám se rád a přijímám se.
I přesto, že jsem unavený, mám se rád a přijímám se.
I přesto,že se trestám za hodně věcí, mám se rád a přijímám se
I přesto,že si nepřipouštím možnost odpočívat, atd. …
Při dalším sezení mi vyprávěl některé osobní věci, za které se obviňuje a trestá.
Vyčítal si, že se nepostaral o přítelkyni a šel klidně spát. Když se později vzbudil, tak se dozvěděl, že je v nemocnici. I když se nemohl postarat o přítelkyni, protože nevěděl, že je v nebezpečí, přesto si to vyčítal.
Lukáš mi přímo u sezení řekl:
„Asi proto mám strach usnout, protože když se vzbudím, dozvím se něco zlého.“ Při vyprávění měl tlak pod hrudní kostí a bolest hlavy. Všechno jsme odťukali.
Asi po měsíci jsme se potkali a Lukáš mi oznámil, že spí velice dobře, vstává odpočatý a dokonce realizuje své nápady a projekty.
Zdroj foto: Pixabay.com