Souboj s dýní: Příběh bolesti a humoru v kuchyni každé maminky

Každá maminka, chce pro své dítko jen to nejlepší a to mé vyžaduje domácí stravu bohatou na zeleninu maso a nejlépe brambory. Proto se snažím vymýšlet různé recepty a jedno z nejvíce oblíbených druhů zeleniny je Dýně.

Toho večera se odehrál můj souboj s dýní, která bohužel vyhrála na celé čáře. Při odřezávání nehezky vyhlížející části, sjel ostrý nůž v pravé ruce bohužel na palec levé ruky. V první vteřině, jsem si ani neuvědomila rozsah zranění a zkoušela dál připravovat chutný pokrm, jenže ouha, krev, která tekla proudem a nepříjemné cukání dalo tušit, že to nebude jen tak.
Takže po několika minutách strávených hledáním dětského pyžámka, příprava mléka před spaním a zaopatření 11. měsíčního raráška, jsem vyrazila směr nejbližší pohotovost. Ten den prý pan doktor od rána jen zašíval, nejspíš špatné vibrace na slunci. Mému požadavku na křížkový steh nebylo vyhověno, za to jsem byla ušetřena tetanovky, jelikož se nůž dotýkal jen zeleniny. Doporučení a rada, nenamáhat levou ruku a každý druhý den docházet na převaz. Jenže, jak mám vysvětlit mojí milované Elince, že maminka už jen tak nemůže nosit její osmikilové tělíčko v levé ruce a pravou vykonávat veškeré domácí a jiné povinnosti?

Nejvíc jsem se pobavila, když pan doktor prohlásil:” Jo vy jste na mateřské?Tak to máte dovolenou”:-)
Momentálně absolvuji každé ráno léčbu pomocí laseru, který má velice hojivé účinky a navíc tlumí bolest.Škoda, že tato metoda nebyla použita před necelím rokem na jizvu po císařském řezu.
Velice doufám, že se toto nestane pravidlem a nebudu rok co rok absolvovat šití ran na svém ještě poměrně mladém těle. Už teď si připadám, jak hadrová panenka po náletu divokých supů:-)
A poučení na závěr?
Milé ženy, vyhněte se dýni, to je prevít.

Zdroj foto:Pixabay.com

1 Komentář
  1. Lenka Hudečková 9 měsíců ago

    Leni, to je příběh ze života… snad každá jsme se někdy pořezala, a dýně, to je opravdu swině 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account