Všichni to moc dobře známe, pracovní dny se vlečou, starostí až nad hlavu a o víkendu doháníme mnohdy resty, na které již nezbyl čas. Děti potřebují podepsat úkoly, drobné na návštěvu školní akce, svačinky, žehlení, kupování školních potřeb… Nekonečné martyrium a úděl rodičů. Přes to všechno svoje děti milujeme a snažíme se vyhovět všem požadavkům. Většinou i na náš úkor, kdy vynakládáme poslední zbytky sil. 

Z každé strany poslední dobou slýchám, jak si dopřát detoxikační kúru. V jarním období ideální stav a podpora pro naši imunitu. Jistě, dejte si koktejl plný vitamínů, strečink, nebo “hoďku” jógy. Bohužel nemám dostatečnou vůli a nedokážu si odpustit milovanou kávu, nebo uzobávání něčeho sladkého při velkém pracovním presu. Moje kúra především spočívá v dostatečném spánku a procházkách. Dalším léčebným procesem je kreslení.  

Tužky do pozoru, nasadit brýle a už to frčí. Grafitové tuhy “jezdí” po prázdném archu papíru jak divé a ve chvíli se promítají první rysy naší kočky, dětí, nebo dalších bytostí… 

Vskutku očistná kúra nejen na jarní období. Já si ji dopřávám kdykoliv po pracovním nasazení a věřte, že odbourání stresu je zaručeno. 

Takže až vás přepadnou splíny, nebo jen zatoužíte po “očistě” duše, neváhejte se vrátit do dětství. Popadněte skicák a tužky. Uvidíte, jak tužky léčí. 

Střídám psaní a kreslení, v poslední době mě tyto aktivity maximálně naplňují optimismem. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account