Clean eating znamená JÍST ČISTĚ. Neznamená to ale, že si jablka apod. před konzumací obzvlášt pečlivě vydrhneme, ale že zvolíme co nejméně zpracované potraviny, které neobsahují žádná aditiva a umělá aroma.
Co smím jíst a co ne?
Na seznamu zakázaných potravin jsou hotová jídla určená do mikrovlnky, průmyslový cukr nebo bílá pšeničná mouka. Také alkohol a nezdravé tuky, tedy ztužené oleje a trans tuky, jaké obsahuje margarín, by měly být tabu. Lepší je, když si sama vaříte z čerstvých přísad, sladíte medem a přejdete na celozrný chleba a těstoviny.
Všeho dalšího mohu jíst tolik, kolik chci ne?
To by bylo krásné. Pár základních pravidel navíc byste určitě dodržovat měla. Jezte pravidelně, tři velká jídla denně, omezte příjem sacharidů a zařadte do svého života sport. Ani u tohoto stylu stravování se základní pravidla nemění.
Když jdu na babský pokoc, rande můžu si dát víno? *wine*
Kompletné clean stravování je supernáročné. Často nám také schází čas na to, abychom si každé jídlo připravili sami. Vsadte se na techniku 80/20 – z 80 procent jezte clean a z 20 procent si něco dopřejte. Například skleničku vína o víkendu.
SUPER CHUTNÉ, SUPERJEDNODUCHÉ, SUPERZDRAVÉ !
Ráno
vám bude ovesná kaše, kterou si sama připravíte, chutnat obzvlášt dobře. Celozrné ovesné vločky nechte nabobtnat v horké vodě. Výborné k tomu je čerstvé bobulovité ovoce a bílý jogurt.
V poledne
je optimální zeleninová pánev. Poduste na malém množství olivového oleje cuketu, květák, brokolici, houby, papriku a fazole.
K večeři
si dejte cizrnovou polévku. Poduse cibuli, přidejte po jedné plechovce cizrny, bio rajčata a kokosové mléko. Vše rozmixujte, okořente a ozdobte.