Věděli jste, že velké procento času trávíme ve vnitřních prostorech bez dostatku denního světla a čerstvého vzduchu. Zjistilo se, nevyhovující vnitřní prostředí může mít negativní vliv na naše zdraví a pocit pohody.
Zdraví je dnes žhavým tématem. Je také velkým byznysem. Každý rok zvyšujeme své výdaje na fitness kluby a jógu a fitness zařízení monitorující naše aktivity, ale přesto trávíme více času uvnitř budov než kdy dříve. Stáváme se skutečně generací žijící uvnitř budov – INDOOR GENERATION. Pokud s tímto trendem nezačneme okamžitě bojovat, ohrozíme svoje zdraví.
Následky moderního způsobu života uvnitř budov jsou přitom známy. V posledních desetiletích poskytoval vědecký výzkum stále jednoznačnější důkazy o negativních následcích, které může mít – a má – dnešní sedavý způsob života uvnitř budov na zdraví lidí. Omezené množství čerstvého vzduchu a světla během dne může mít negativní dopad na náladu, spánek a výkonnost, zatímco náš dýchací systém v nezdravém prostředí uvnitř budov také trpí.
 

 

Potřebujeme zvýšit povědomí o následcích života ve vnitřních prostorách. Pokud máme zmírnit nebo zvrátit rostoucí výskyt zdravotních problémů, měli bychom přistoupit k činům a upravit své chování i své prostředí uvnitř budov. Malé změny, které může udělat každý z nás, i to, jak zlepšit své životní prostředí a kvalitu ovzduší ve svém domě.

 


 
Existuje mnoho způsobů, jak do domova lépe přivést vzduch a denní světlo:
1)      Větrejte více než jedním oknem.
2)      Sledujte (přirozené) světlo, budete mít lepší náladu, menší únavu a oční napětí.
3)      Choďte na procházky.
4)      Čistěte a větrejte koberce nebo se jich raději zbavte.
5)      Snižte vlhkost – nesušte prádlo doma.
6)      Nekuřte a nezapalujte moc svíček.
7)      Vypínejte věci – elektrické spotřebiče např. televize a pevné disky počítačů vylučují chemikálie, které se nepříznivě podepisují na vnitřením klimatu.
8)      PLASTY po zahřátí mohou vylučovat toxické výpary. Nenechávejte je na slunci.
 
Zdroj: 
https://www.modrastrecha.cz/blog/pr_clanek/article/pozor-travime-prilis-casu-zavreni-v-bud-a6mpbh/
https://www.velux.cz/indoorgeneration

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account