První ročník závodu 360tka se konal před čtyřmi lety v Riegrových sadech v Praze. Původní myšlenka se však zrodila právě v Chrudimi.  Stejně, jako zakladatelka závodu Nikola Bartáková. Díky tomu závodníci již potřetí zavítali na 360tku Tour do Pardubického kraje.

Letošní 360tka Chrudim se vrátila na původní místo do Městského parku. Na první pohled nenáročný terén, který ale ve finále všechny potrápil. Závodníci startovali u dopravního hřiště a museli překonat 4 stanoviště, trasu dlouhou cca 6 kilometrů a k tomu jim na cestu svítily sluneční paprsky jako z pohádky. Oproti loňsku žádná vichřice, která by odnesla stan a tak závodníci běželi s větrem o závod. Řada závodníků právě v Chrudimi doběhla a poskládala si svou TRINITA – speciální medaili, kterou získají při zaběhnutí 3 závodů.

Vítězem se stal již ostřílený závodník Jakub Podzimek, který tak obhájil své prvenství a svou sbírku 360tkových válečníků z dílny DESA.cz rozšířil o další trofej v podobě originální ceny pro absolutního vítěze.  O chvíli později doběhl Alexandr Hurskyj a na třetí místo dosáhl Jiří Študlar, který konečně odhodil bramborové medaile. “Jsme velice rádi, že Jirka dosáhl na bednu, je pravidelným účastníkem 360tky a od 3. místa ho vždycky dělily jen vteřiny. Tohle umístění nás velice potěšilo.” První příčku v kategorii žen obsadila Lenka Koutná . Druhá doběhla Tereza Tocháčková s Martou Herdegenouvou  v patách.

Cílovou rovinku pořadatelé vyšperkovali. Obsahovala nejen nechvalně proslulé humusáky a zrádnou rovinku kačáků, ale tahle rovinka byla proklatě dlouhá. O to větší gratulace patří všem finisherům. Samozřejmě nechyběl ani start dětí, které se hlásily na místě a byly nejmilejší součástí závodu. “Vždycky když děti vběhnou na trať, je to jako když vypustíme nával obrovské radosti a celý závod mi pak dává smysl”, pochvalovala si Nikola.

Celý závod probíhal pod záštitou města Chrudim a byl součástí projektu Zdravé město.          O doprovodný program se se postarala děvčata z poledance Emotion, exhibice Kravmagy a nechybělo ani skvělé občerstvení Královských dobrot. Veliké díky patří chrudimským dobrovolníkům a ČČK Chrudim v čele s Vratislavem Příhodou. Pořadatelé i účastnici byli se závodem velmi spokojeni, dokonce ukáply i slzy dojetí.

360tka má letos odběháno, ale máš ještě možnost zúčastnit se běhu pro Terezku na 10 nebo 3,6 km na Podhůře 16. 6. 2019

Výsledková listina – ke stažení

Vítězové závodu:

Vítězové ženy:

1. místo – Lenka Koutná

2. místo – Tereza Tocháčková

3. místo – Marta Herdegenová
 

Vítězové muži:

1. místo – Jakub Podzimek

2. místo – Alexandr Hurskyj

3. místo – Jiří Študlar
 

Vítězné štafety:

1. místo – Barbarian Extream team

2. místo – FitMami

3. místo – Thorovo kladivo

Aktuality můžeš sledovat na našem FB nebo na: www.360tka.cz
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account