Přestože do prázdnin ještě zbývá necelý měsíc, už nyní si můžeme užívat teplých letních dnů a vychutnat si vše, co k tomu patří. Stejně jako k létu patří teplo, patří k němu i osvěžení. Jako osvěžení si můžete umixovat i báječné smoothies z letního ovoce a dalších ingrediencí. Smoothies představují dávku energie, která nezatíží vaše zažívání a umožní vám naplno využít vše, co léto nabízí.
Nezbývá než si nějaké takové svěží smoothie připravit. Pokud nevíte, jak na to, máme tu dávku inspirace, a ne malou. Přinášíme hned deset receptů jako stvořených pro léto, ačkoliv si je můžete dopřát kdykoliv během roku. Všechny pocházejí z blogu Blendea a právě směs zelených potravin Blendea je také jednou z ingrediencí smoothies. Pokud ji nemáte k dispozici, můžete ji vynechat – anebo si ji prostě objednat, a svést se na zelené vlně.
A teď už ty recepty.
Jdeme na to!
1. Letní okurkový osvěžovač s celerem a Blendeou
Toto smoothie má základ v okurce a řapíkatém celeru. K tomu budete potřebovat jablka, ledový salát, vodu a zelené potraviny. Vše omýt, očistit, nakrájet a řádně rozmixovat! Více v receptu tady.
2. Ananasovo-jahodové smoothie na hubnutí
Název zase odhaluje základní ingredience, kterými jsou tentokrát řádně vyzrálý ananas a voňavé jahody. Jejich vůni skvěle doplní rozmarýn, významná posilující bylinka. Posilující efekt nesou i zelené potraviny. Zbývá pomerančová šťáva a neobyčejné smoothie je na světě. Celý recept tady.
3. Meruňkovo-mangové smoothie s rakytníkem
Toto smoothie kombinuje báječné české ovoce s báječným ovocem exotickým. Meruňky a mango – už jste zkoušeli tuto kombinaci? Nyní máte možnost, k meruňkám a mangu přidejte ještě rakytník, superpotravinu, která funguje jako posilovač imunity. Ostatně s imunitou pomáhají zelené potraviny a citron, další ingredience smoothie. Nezbývá než vše řádně rozmixovat, ozdobit, třeba bylinkami jako je máta či bazalka, a vypít! Více tady.
4. Angreštové smoothie z vlastní zahrádky
Co vám roste na zahradě? Je to angrešt a rybíz? Skvělé, máte základní ingredience pro osvěžující smoothie plné vitamínů. Vedle angreštu a rybízu (červeného a černého) budete k jeho přípravě ještě potřebovat ještě lahodné jahody a směs zelených potravin. Smoothie se ředí vodou – více se dozvíte tady.
5. Jemné cuketové smoothie na detoxikaci
Toto netradiční smoothie stojí za vyzkoušení. Ovoce, konkrétně jablko se v něm kombinuje se zeleninou jako je cuketa. Budete potřebovat také špenát, petržel, zelené potraviny, zázvor a citron. Jak to vše skloubit dohromady? To se dozvíte v receptu tady.
6. Pozoruhodné smoothie s paprikou a kiwi
Za pozornost jistě stojí každé smoothie, toho ještě více než jiné. Snoubí totiž v sobě dosti netradiční ingredience. Jde o papriku, kiwi, také hrušku, zázvor, citron a zelené potraviny. To vše se zdobí zelenou petrželkou (alternativou je třeba výraznější máta či bazalka). Jak to vše jde dohromady? Odpověď dává tento recept.
7. Citrusové smoothie na detox i hubnutí
Je-li některé ovoce typické pro přípravu svěžího smoothie, jistě to budou citrusové plody s velkou dávkou osvěžující chuti, vůně i energizujícího vitamínu C. Konkrétně to bude pomeranč, citron, grep a mandarinka. Z těchto citrusů připravíte skvělé letní smoothie, ještě skvělejší bude se směsí zelených potravin, aby to smoothie nebylo jen tak obyčejné. Více prozradí recept tady.
8. Smoothie à la jahody se smetanou
Na toto smoothie budete potřebovat jahody, to je jasné. Co však k nim přidat? Zkuste čerstvé borůvky, kokosové mléko, zelené potraviny a vše dozdobte zelenou bazalkou. Tak to doporučuje tento recept…
9. Okurkové smoothie s limetkou a mátou
Svěžest voní po citrusech a po mátě. Patří-li k létu něco, co má být svěží a lehké, budou to právě chladivé citrusy, máta a také okurka. To vše se dá krásně propojit do hedvábného smoothie, kterému grády a také atraktivní zelenou barvu dodají i zelené potraviny. Podívejte se na tento recept! A pozor, k létu se skvěle hodí i okurková limonáda, recept tady
10. Extra zdravé smoothie s granátovým jablkem
Granátové jablko je superpotravinou, která vedle celého spektra cenných živin přináší i neuvěřitelně osvěžující chuť. Spolu s jahodami, jablkem, grepem, petrželkou a zelenými potravinami vytvoříte s granátového jablka neuvěřitelně osvěžující letní nápoj. Jak na to? To vám odhalí tento recept.
Tak dobrou chuť a svěží dny!

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account