Co ještě v dnešní době znamená vztah jako takový? Je dnes možné mít plnohodnotný vztah se vším všudy? Jestliže vezmeme v potaz, že vztahy lidí, kteří se doopravdy milují, jsou ovlivňovány okolím a přáteli, je velice složité najít v dnešní době kvalitní vztah, který bude mít pevné základy a vybudovanou důvěru v partnera.
Věříte v osudové setkání nebo v lásku na první pohled? Může dnes vydržet vztah, který započne již v útlém věku? Možná ano, možná ne. Jde jen o to, jak moc si do vztahu nechají zasahovat od ostatních.
Když žena po určité době zjistí, že byla jen partnerovou sázkou, dílkem skládačky pro jeho větší popularitu, jen útěchou po nepodařeném vztahu nebo jenom prostředkem k vybudování lepšího pracovního postupu, bokovkou, někým, koho ve skutečnosti neměl ani trošku rád a kompenzoval si tím jenom svoji osamělost, hodně ji to zabolí v každém věku.
Samotné signály, které vysílá mužské pohlaví, jsou často dosti nejasné. Například vám někdo nabídne vztah a potom už se ani neozve, flirtuje s vámi, jenom když jste spolu sami, aby ho s vámi snad neviděli jeho přátelé a ještě ke všemu se musí posilnit alkoholem, aby s vámi měl vůbec odvahu mluvit. Co si potom o takovém chování máte myslet? Držte se od takového primitiva dál, protože muž, jenž s vámi takto jedná, o vás bohužel nejeví skutečný zájem.
Je možné někomu vůbec důvěřovat? Každé druhé manželství končí rozvodem. V průměru trvá necelých 13 let. Jaké jsou vůbec příčiny a důsledky rozvodu?
Jednou z hlavních příčin je nedůvěra partnera, buďto podezřívání z nevěry anebo nevěra samotná. Toto zdaleka není jediná příčina. Existuje jich více, některé například souvisí s alkoholismem, domácím násilím, dluhy, zneužíváním členů rodiny apod. Důsledky se většinou podepisují na dětech, přátelích, okolí rodiny ale i domácích mazlíčcích. Proto už kvůli dětem by se měli dospělí lidé vyvarovat rozvodu a vždy najít společné východisko.
Velice obdivuji staré lidi, kterým je například 80 let a slaví výročí zlaté svatby. Uvažte tu důvěru v druhého, jejich společné porozumění. Určitě nebyly všechny dny růžové, ale oni ty překážky a problémy společně překonali a přetrpěli. Někdy museli odpouštět, dělat kompromisy, ať jim to bylo sebe míň příjemné, ale jejich láska byla silnější. Díky ní měli to nejcennější, co existuje. Něco, bez čeho si někdo nedokáže ani svůj život představit. Stárli společně po svém boku a zbytek života strávili s někým, koho doopravdy milovali.
Měli bychom si uvědomit, že láska je něco, co si nejde vynutit ani koupit, proto když přijde, musíme si jí vážit a střežit ji jako oko v hlavě. Je nám dopřána už od narození. Právě matky jsou ty, které doopravdy milují, ať je potomek, jaký je. A proto největším darem je milovat a být milován.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account