V příjemném prostředí pražského Slovenského domu se konal 3. 3. 2020 křest nové knihy Aleny Hájkové s příznačným názvem Tanec mezi Mistry. Autorka v ní poutavě vypráví nejen svůj nevšední životní příběh indické princezny, která vyrůstala v Praze, ale jak i název knihy prozradí, popisuje i své zajímavé zážitky, které ji pojí společně s Mistry svého oboru – Karlem Gottem, Ladislavem Štaidlem, Janem Čenským, docentem Janem Měšťákem, Pavlem Větrovcem, Václavem Vydrou a mnoha dalšími.
Slavnostní křest knihy, který s noblesou sobě vlastní moderoval Jan Čenský, proběhl za účasti mnoha významných osobností, v čele s kmotry zmíněné knižní novinky. Náš oblíbený herec a moderátor po úvodním přivítání všech přítomných postupně zval na pódium autorku a kmotry: docenta Jana Měšťáka, jehož laskavá a milá slova v úvodu publikace jistě potěší každého, Pavla Větrovce, bývalého kapelníka Karla Gotta, Václava Vydry a dalšího plastického chirurga, MUDr. Libora Kmenta. Po samotném křtu knížky slavnostní a božský marcipánový narozeninový dort svým ostrým chirurgickým skalpelem nakrájeli ti nejpovolanější: docent Jan Měšťák s kolegou Liborem Kmentem.:-)
Kromě výše uvedených osobností pozvání autorky přijali i tito hosté: Jiří Adamec, Felix Slováček, Karel Voříšek, Antonín Panenka, MUDr. Jan Cimický, Štěpánka Duchková, Bohuš Matuš, Vítek Pokorný a další osobnosti.
O kvalitní hudební zážitek se postarali Felix Slováček, Pavel Větrovec a Bohuš Matuš, který autorce, která zároveň oslavovala i své narozeniny, věnoval píseň s názvem Asi do věží.
Po všech stránkách vydařená publikace je již pátou knihou novinářky a spisovatelky Alky Hájkové, která se narodila v Indii, kde ji jako roční holčičku adoptovali čeští diplomaté působící v New Delhi. Po skončení diplomatické mise v Indii se všichni tři vrátili do bývalého Československa. Jak paní Alka, maminka dvou dospělých synů, Honzy (27) a Jakuba (21) –  na fotografii č. 6 s Bohušem Matušem – říká, je indická princezna bez paláce, která se ovšem na svět kolem nás dívá indickýma očima.
Přeji Vám příjemné čtení *heart*
Eva

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account