Mnoho slavných osobností přijalo pozvání Miloše Zapletala na křest jeho nové knihy s názvem Za zády slavných, na čele s jejími třemi výjimečnými kmotry, kterými byli pánové profesor Pavel Pafko, profesor Jan Pirk a docent Jan Měšťák.
Slavnostní uvedení této poutavé publikace, která nabízí čtenářům i čtenářkám zajímavé pohledy do zákulisí českého showbusinessu, se konalo v krásném prostředí pražské Občanské plovárně. Mezi hosty se objevilo i několik osobností ze zmíněné knihy, například Lucie Bílá, Marie Rottrová, Petr Janda, Oldřich Kaiser, Magdaléna Dietlová, Jiří Adamec, Jan Rosák anebo Miss České republiky a Miss World 2006 Taťána Gregor Brzobohatá, rovněž první Miss Československa z roku 1989 Ivana Christová a další. 
Tuto vydařenou akci s noblesou sobě vlastní moderoval Jan Čenský, který na křtu výše uvedené knižní novinky postupně zval na pódium autora, hosty a účinkující. Na úvod pobavil všechny přítomné, když vyprávěl humornou historku z finále Miss. Tehdy totiž došlo k obzvlášt kuriozní situaci, protože prezident soutěže v přímém televizním přenosu, před vyhlášením třech nejkrásnějších dívek si popletl obálky, takže korunkou původně dekoroval jinou missku. Naštěstí ho Jan Čenský na chybu upozornil, takže vše bylo nakonec napraveno.
Miloš Zapletal prozradil přítomným i další kuriozní situaci, o které píše i v knize, a kterou zažil jako divák v hledišti finále Miss World ve Varšavě v roce 2006.
“Jednou jsem skoro zažil faux paux, když Taťána Kuchařová soutěžila ve finále Miss World, kam jsme jí přijeli fandit s Hankou. Věděli jsme, že patří k favoritkám, ale protože finále tehdy nevysílala televize Nova, domluvil jsem se s několika desítkami kamarádů, že jim alespoň budu z průběhu soutěže posílat esemesky podle toho, jak bude naše Miss postupovat. Předem jsem si naprogramoval do mobilu věty, že Taťána postoupila mezi šestnáct nejlepších´, ´Taťána postoupila mezi deset, mezi pět…´Pro každý případ jsem si do mobilu napsal také zprávu, že Taťána Kuchařová je Miss World.´Všichni adresáti mých zpráv tomu samozřejmě a rádi uvěřili. Dokonce jedno rádio už odvysílalo do éteru, že Taťána vyhrála a zpráva se objevila i na internetu… Mně se trochu roztrásla kolena, protože jsem si uvědomil, jaká to bude ostuda! V tu chvíli totiž moje svěřenkyně teprve postoupila mezi pět nejlepších soutěžících. Naštěstí missí Pánbůh nade mnou bděl a nad Taťánou zase zlatý archanděl Gabriel, jehož dostala pro štěstí od našeho česko-polského kněze Zbigniewa Czendlíka a měla jej během celé soutěže na krku.”
Na Zapletalově křtu nejvíce rozesmál hosty Oldřich Kaiser. Jak víme, v červenci se rozletěla nepříjemná zpráva, že herec prodělal infarkt. Ihned musel tehdy do Kardiocentra IKEMu, kde mu zachránili život. Po zákroku prohlásil profesor Jan Pirk, přednosta zmíněného Kardiocentra, že naštěstí šlo o “průměrný” infarkt. Za to se mu však na křtu Oldřich Kaiser před svým vystoupením “pomstil”.
“Jaký průměrný infarkt? Já nesnáším průměry, kdybyste si alespoň vymyslel něco exotického,” reagoval vtipně. 🙂
Miloš Zapletal ovšem nebyl jen prezidentem Miss, ale během uplynulých 50 let pracoval také jako rozhlasový redaktor, manažer umělců, dramaturg Paláce kultury a sportu Vítkovice, ředitel umělecké agentury, a jednatel vlastní Farmy Blaník, kde již několik let píše knihy. V té nejnovější popisuje i humorní historky, například z programu otevření vítkovické haly.
“Do naší první velkoprostorové show u nás jsme do obrovské haly přenesli televizní Divadélko pod věží. S Marií Rottrovou jsme tehdy připravili Galadivadélko, ve kterém účinkovali také Jiří Lábus a Oldřich Kaiser. A byla s nimi samozřejmě velká legrace! Proto jsem tak trochu ´na oplátku´ tehdy vymyslel doslova kaiserovskou taškařici.
Nám se s Oldou totiž zdálo, že Jirka si dost myslí na Marii, líbila se mu, ale protože je nesmělý, tak se nikdy nevyjádřil… Když Olda krátce potom odletěl do Himálaje natáčet nějaký film, domluvil jsem se s filmovou produkcí, že musím Oldu nutně informovat o scénce z dalšího Divadélka, a proto jejich prostřednictvím pošlu Oldovi nový scénář. Poté jsem nechal vyrobit svatební oznámení o sňatku Marie Rottrové a Jiřího Lábuse, které jsem do zásilky Oldovi přidal… Ten mně po čtrnácti dnech zavolal z Káthmándú, a vyzvídal, kdy bude svatba. Řekl jsem, že to už bohužel prošvihl, a že jsem místo něj musel jít Marií za svědka já… Asi za měsíc se Olda vrátil do Prahy. Abychom to dotáhli do konce, před jeho návratem jsem sehnal Marii a Jiřímu snubní prstýnky, oni se oblékli do svátečního a společně jsme na Oldu čekali na letišti… Nestačil se divit, a jako svatební dar předal novomanželům ´Kámasútru´ aneb ´Poučení o rozkoši´v hindštině.”
A jak to celé nakonec dopadlo, si můžete přečíst ve zmíněné knize.:-)
Na závěr toho báječného odpoledne moderátor Jan Čenský postupně pozval na pódium tři Zapletalovy kmotry, aby knížku pokřtili. A co řekli?
Profesor Jan Pirk:
“Tato knížka přináší ještě i něco jiného, o čem se nikdo nezmínil, a to je svědectví předchozí doby. Těm mladším říkám, že vy vůbec nevíte, co to byly kategorizační komise, které rozhodovaly o tom, jaký plat zpěvák nebo kapela může mít. Vůbec nevíte ani to, co to byli komisaři národních výborů, kteří všechno posuzovali. A právě toto svědectví je v knížce krásně podané i s humorem. Druhá krásná věc, která se mně v této knize líbila, že se o slavných lidech dá psát s láskou, hezky a bez bulvárního nádechu. Knížku jsem tedy četl, než mně ji ukradla moje žena…”:-)
Profesor Pavel Pafko:
“Knížku jsem si také přečetl. Je vlastně o chlapci z Vlašimi, který přijede do Prahy a kráčí alejí lidí, kteří tvoří český showbusiness. Velmi skromně říká, že stojí za jejich zády, ale myslím si, že to tak vůbec není. Vy k tomu patříte, protože obecenstvo ví, že jste ten velký rozcuchaný člověk.:-) Vy jste vlastně organizoval a prodával pohled na krásné ženy. A tím jste se stal také slavný. Chtěl bych ještě říct, i když vím, že závist je negativní vlastnost, ale závidím Vám, že jste se mohl setkávat s těmi opravdu hvězdami v showbusinessu. My z těch hvězd vidíme jenom žlučník a slepé střevo…:-) Takže Vám přeji, aby se knížka dobře prodávala, a těm hvězdám přeji, abychom ty jejich vnitřní orgány raději neviděli…”:-)
Docent Jan Měšťák:
“Milošku, my se známe skutečně dlouho, za dobu téměř existence Miss. A když někdy otevírám vernisáž, například obrazů, tak říkám, že vždycky za někým něco stojí. I ty toho máš hodně za sebou. Máš úžasnou slovní zásobu, slyšel jsem Tě mnohokrát mluvit v médiích. Udělal jsi toho opravdu hodně a navíc máš velký dar, protože za tím vším se skrývá něco opravdu hlubokého. Takže Miloši, gratuluji!:-)
Miloš Zapletal v úvodu své nové knížky poděkoval své manželce:
“Mojí Hance, která byla téměř u všeho a bez níž bych byl poloviční.”
Přeji vám příjemné a zábavné čtení:-)
Eva
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account