Narodil se v Praze 15. ledna 1959. Pochází z herecké rodiny, jeho otec Ilja Prachař byl vynikajíci herec. Zemřel ve svých 81 letech. Byl představitelem legendárního  Trautenberka z Krkonošských pohádek. Maminka Jana Prachařová (rozená Želenská, ze slavné herecké rodiny Želenských) pracuje jako loutkoherečka, hlavně pro televizi, podílela se například na večerníčcích a na seriálu Broučci. Umělecký talent Prachařů sahá až do hlubokých kořenů. Už jeho babička a dědeček byli nadšenými ochotníky.


 

V dospívání vstřebával pan Prachař nejrůznější umělecké vlivy – chodil na výstavy, hodně četl, učil se na kytaru, na housle, na saxofón a jako divák měl velmi rád film.
V roce 1982 ukončil herecká studia na pražské DAMU.

K jeho nejvýznamějším rolím patří Hamlet v Divadle Komedie, Macbeth v inscenaci Borise Rösnera na Pražském hradě, Solenyj v Čechovově Třech sestrách, Stavrogin v Dostojevského Běsech, Faust v Marlowově hře na Vyšehradě, Šašek v inscenaci Martina Huby Král Lear na Pražském hradě a také samozřejmě role CYRANA Z BERGERACU.

V roce 1994 dostal cenu Alfréda Radoka za roli Hamleta a roce 2001 stejné ocenění za Marlowova Fausta.

V roce 2000 získal cenu Františka Filipovského za dabing filmu Život je krásný. V České televizi uváděl pořad “To je ta čeština” a hrál v inscenacích “Den, kdy nevyšlo slunce”, “Isabela, vévodkyně Bourbonská”, “Ať ten kůň mlčí!”, “Jánošova kouzelná flétnička”, “Kdo probudí Pindruše?” A účinkoval ve filmech Schůzka se stíny, Narozeniny režiséra Z.K. , Nexus a Agáta.
 
Je podruhé ženatý. Jeho první manželka je Dana Batulková. S ní má dvě děti syna Jakuba Prachaře, dceru Marianu Prachařovou.Jeho druhou manželkou je Linda Rybová. S tou má děti Rozárii Prachařovou, Josefínu Prachařovou a syna Františka Prachaře.S rodinou se z malé garsonky v pražských Nuslích odstěhoval za Prahu, kde zrekonstruovali starý mlýn. Ale v zimě rodina využívá i svůj pražský byt.
 
Zdroj fotografií: bing.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account