Není to zajímavá myšlenka? Dosud jste se při hledání partnera zamýšlely spíše nad tím, jaký by měl být on. Co všechno musí mít a kým být, abyste byly konečně šťastné.  Poučili jste se z minulých vztahů o tom, co vám nevyhovovalo a dáváte si sakra pozor na to, aby to nový partner měl jinak.
Nechcete být znovu zraněné a tak si úzkostlivě střežíte, zda člověk, kterého potkáte,  přesně odpovídá vašemu ideálu. Hned na první schůzce ho hodnotíte a kontrolujete jeho reakce a chování, jestli tam náhodou není náznak něčeho, na co nemáte dobré vzpomínky.
A tak se vlastně seznamování a hledání nového partnera podobá situaci, kdy stojíte na opuštěném ostrově a sice si moc přejete, aby připlul někdo, s kým budete moci život na ostrově sdílet, ale když se ale už konečně objeví v dálce loď, začnete mít strach a začnete panikařit. Je to ta správná loď? Co když se zase spálím? A připravíte si spousty úkolů, které člověk na lodi musí splnit, než ho laskavě necháte na svém ostrově vylodit. Jestli ho vůbec necháte vylodit!
A já mám pro Vás radu. Zkuste se uvolnit a naopak se podívat nejdříve na to, co do partnerství můžete přinést vy. Nejenom co očekáváte, ale co nabízíte. Vidíte sami sebe jako osobu, se kterou byste chtěly jít na rande? Jako osobu, která bys vás zaujala natolik, že budete toužit se s ní zase vidět? Scházet? Žít?
Náš vlastní sebeobraz je při hledání partnera hodně důležitý. Pokud sami sobě nevěříme, nebo se nevidíme v tom nejlepším světle, máme tendenci se schovat na opuštěný ostrov a obklopit se hlubokým oceánem. A přes ten se jen tak někdo nedostane. Jsme sice sami, ale za to v bezpečí.  A kdyby nějaký muž chtěl na našem ostrově vystoupit, podrobíme ho spoustě úkolů.  Ale komu by se chtělo plnit tolik úkolů, aby se k nám dostal? Možná je kousek vedle přívětivější ostrov, kde může váš potenciální partner v klidu zastavit a bude vítán..
Představte si na chvíli, že jste  úspěšný, charismatický, chytrý a schopný muž. Takový, jakého si přejete mít za partnera. Máte dobrou práci, která vás živí a baví a rád objevujete nové věci, rád se učíte, přemýšlíte, strategizujete a tímpádem jste často „ve své hlavě“. A hledáte ženu, se kterou se můžete doopravdy propojit. Jaké kvality by měla mít, aby vás přitahovala? Hledá takový muž ženu, která je uzavřená, soudí ho na první schůzce, říká mu co a jak by měl dělat, snaží se s ním měřit v tom, kdo dosáhl v životě více úspěchů a kdo má lepší práci? Ženu, která  vyzdvihuje svoje kvality typu: kolik vede lidí v práci, jakých dosáhla manažerských úspěchů, že má perfektní přehled o politice anebo si sama umí vyměnit píchlou pneumatiku? Možná si myslíte, že taková žena je dokonalý „match“ k úspěšnému muži.  Ale není to tak!
Kvalitní a úspěšný muž nehledá silnou ženu, která se pyšní tím, že všechno zajistí a zařídí a dosáhla ve své kariéře maximálního žebříčku. Hledá ženu, která mu do života přinese více uvědomění, legrace, která mu pomůže nebýt chvíli ve své hlavě, ale zavede ho do jeho srdce. Ženu, se kterou se může smát, odpočívat a nechat věci plavat. Ženu, v jejíž blízkosti se cítí skvěle. Jako opravdový muž.
Sedněte si doma v klidu, aby vás nikdo nerušil a  představujte si, že jdete na rande sami se sebou. Že spolu začínáte chodit. Jak byste se k sobě chovaly, aby vám spolu bylo příjemně? Jaký byste k sobě chtěly mít postoj na prvních schůzkách a co byste měly vyzařovat, abyste se do sebe zamilovaly?
Jestli vám hned napoprvé nejde si představit, že chodíte sami se sebou a je vám spolu dobře, nezoufejte, je to proces a může to chvíli trvat. Vracejte se k této myšlence co nejčastěji.
Doufám, že vám tento článek posloužil a budu moc ráda, když mi napíšete do komentářů, jak Vám to šlo a co jste díky tomuto cvičení o sobě objevili!
Přeji vám hodně štěstí!
S láskou
Monika Trčková

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account