Soužití dvou lidí není nikdy jednoduchý. To máte ty rozházený fusekle a bordel všude kolem, z jejího pohledu a schovaný kusy šatstva a zmizelý nabíječky k telefonu, z jeho pohledu. Žít s jedním člověkem den po dni je někdy opravdu na palici a pak si k tomu vemte, že je třeba každej partner odněkud jinud. Dva lidi vyrostlý v jiný zemi, s jiným jazykem, no a najednou je o dvojnásobnou zábavu postaráno. Jazyk se člověk časem doučí a pochopí, ale některé věci prostě zůstanou.
Kolikrát bych tak chtěla Amíkovi říct: “Jdi do prdele, Sašo” nebo pronýst něco vtipnýho ve stylu “proletěla kolem sojka práskačka.” “Když to srovnám s výletem na Kokořín,” si můžu po vyšplhání nějakýho toho kopce řikat tak akorát sama sobě. V tomhle je to prostě smůla, i kdyby tomu rozuměl, jako třeba s tou prdelí nemám pochyb, že rozumí, ale to zase nepochopí proč mu řikám Sašo. 
Třeba takový vtipy. Jak ráda bych Amíkovi řekla takovej krásnej vtip o Pražácích a Brňácích, jak si takhle Pražák jede šalinou a je to vlastně jako jízda v tramvaji, jenomže po vesnici. Ha, ha, ha směju se tomu já, holka z Prahy. Jenže jak to tak přeložit. Ne, nevzdávám se už dvanáct let se takhle snažím k Amíkovu děsu překládat český vtipy. Je možný, že k tomu nahrává i můj problém zapamatovat si pointu v češtině natož s překladem, a tak pokaždý, když nadšená přijdu s větou: “Mám novej vtip. Tenhle je fakt dobrej. To se zasměješ!” Odpovídá Amík se zděšeným výrazem: “Nechceš ho říct svý mámě? Co takhle zatelefonovat bráchovi?” Ale já to nevzdávám a překládám dál.
Takže u nás doma klasické hlášky typu “zavřete oči odcházím” nebo vtipy o brňácích moc neletí, co ale letí jsou kraviny. Je neuvěřitelný, jak rychle se Amík naučí kdejakou blbost.
Před pár lety jsem mu, já blbá, řekla o tý idiotský písničce o Ančí, jak jí tančí ty kozy. Nevím co mě to tehdy napadlo, asi jsem se mu snažila přiblížit svoje dospívání. A tak se stalo, že nejen, že jsem touhle tupostí trpěla ve svých předpubertálních letech, kdy se tomu řezal každej desetiletej kluk, ale on mi to teď zpívá i Amík. No jeho variace jsou vždycky parádní:”Ančo kozy ukaž, dadadá kozy veliký. ” řezá se sám sobě a svý vtipnosti. 
Nikdy nezapomenu ten moment, kdy Amík  uslyšel tu děsně vtipnou veršovačku na středu, ano mluvím o “Středa je ho tam třeba.” No bude to už nějakejch 5, 6 let a pořád to ještě nezmáknul na 100 procent, což mu ale vůbec nebrání v tom, se o tenhle vtip pokoušet pořád a pořád dokola. Vždycky, když mám pocit, že s novou variací už nemůže přijít a že už se to konečně naučí, tak mě něčím překvapí. Ležim si v posteli a čtu si najednou na mě hupsne Amík a s vilnym výrazem ve tváři: ” Je čtvrtek.” Já: “No, a co??” “Čtvrtek, přeci, chápeš ne?” Já: “Nechápu.” “Jako ČTVRTEK,” chláme se u toho Amík, děsně natěšenej na to jak se mu to povedlo. “Jo, ty myslíš středa, no tak to si musíš ještě tejden počkat.” Nebo se ke mě nečekaně přitulí a s vítězoslavným výrazem, teď jsem to fakt zmáknul, “Strejda třeba.” “Co?? Jakej strejda?” Amík ale má vytrvalost, nenechá se zmást a furt se snaží. Po každym neúspěchu si mumlá pro sebe “středa je třeba, středa ho tam je třeba, středa ho chci, středa sexovat.” 
Jak je vidět chlapi mají stejnej dementní smysl pro humor ať žijete kde chcete.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account