Žena, která kdysi přežila holokaust, se živí hlídáním dětí. Jednoho dne se ujme zahořklého kluka, co ji na ulici okradl, a nečekaně se s ním spřátelí.
 

 
Rosa přišla o rodinu během holokaustu. Sama kvůli židovskému původu skončila v Osvětimi. Sice přežila, ale hrůzy války ji po desítkách let stále pronásledují. Útočiště nachází ve sklepě svého domu. Tam si s pomocí předmětů z mládí a vzpomínek vytvořila svět ještě nepoznamenaný nacistickou agresí. Momo má jako dítě bez domova a rodičů, rovněž hledající bezpečné zázemí, pro její bolest pochopení.
Nevraživost, která vztahu zpočátku dominuje, postupně nahrazuje obdiv. Když se chlapec od muslimského prodavače Hamila dozví, co v arabské kultuře symbolizuje lev, začne vlastnosti tohoto zvířete přisuzovat Rose. Stává se pro něj vzorem. Rosa na druhou stranu nachází někoho, kdo rozumí jejímu traumatu a kdo skrze něj nachází klíč k její složité osobnosti.
 

 
Snímek Život před sebou, který natočil její syn Edoardo Ponti.
Šestaosmdesátiletá držitelka dvou Oscarů, pěti Zlatých glóbů natočila film po dlouhé pauze.
 

 
 
Nový film společnosti Netflix podle románu Romaina Garyho Život před námi.
 
“Někdo tvrdí, že je vše napsané a nic se nedá změnit.” Tak začíná trailer snímku Život před sebou. Jsou to slova malého černošského chlapce, dvanáctiletého Moma (Ibrahima Gueye), kterého najde na ulici Rosa (Sophia Loren).
 
Dlouho nemohla najít film, na kterém by opravdu chtěla pracovat. To zřejmě přišlo až s tímto snímkem. Je možné, že dala na intuici, která jí zinkasuje již třetí výhru Oscara. Pro roli je ideální, sama si v dětství prošla bombovými útoky a hrůzy druhé světové války tak zažila na vlastní kůži. Pro Sophii Loren je to svým způsobem rodinný podnik, režie se ujal její syn Edoardo Ponti. Herečka tvrdí, že chce vždy pracovat jedině s ním.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account