Mám dobrou kamarádku. Marika (jméno bylo změněno, aby nebylo narušeno Moničino soukromí) je čerstvá čtyřicátnice – vitální, veselá  a energická. Pracuje v domově důchodců. Stařenkám a staříčkům sice říká klienti, ale chová se k nim jako k vlastním prarodičům. Jestli se někdy dožiju pokročilého věku chci, aby o mě pečoval někdo jako Marika. Jejím dalším typickým znakem je, že se zásadně nezajímá o politiku. Tak zásadně, že když přišla řeč na nedávnou prezidentskou volbu zcela vážně položila otázku: “A kdo je ten Zeman? Kdysi jsem, myslím, viděla jeho fotku, ale už si to moc nepamatuji. ” Čímž debatu vlastně ukončila a my se mohly bavit o něčem jiném. A mně najednou došlo, proč se spousta lidí nezajímá o politiku. Protože je to něco naprosto nepodstatného, něco odtrženého od opravdového života a nedůležitého.
Odhaduji, že polovina “velkých politických témat” jsou problémy umělé, vytvořené jen za účelem nekonečného probírání. Druhá polovina jsou asi opravdu problémy palčivé a všeobjímající, ale o těch se také jen diskutuje a ze zásady se neřeší. Protože, kdyby se nějakou náhodou podařilo tyto věci vyřešit k obecnému blahu, o čem by se diskutovalo v další volební kampani? První skupinu si označme pro pořádek A a druhou B. A pak je tu ještě skupina C. To jsou problémy, o které se politikové nezajímají, zato trápí normální, obyčejné lidi. Například proč musím jakožto kojící matka novorozence za účelem udělení rodičovského příspěvku obejít tři kanceláře ve dvou městech a vyplňovat údaje, které by státní úředníci mohli snadno zjistit jinde. Že by velký bratr nevěděl, kde bydlím? Vždyť mi vystavoval občanku. Že by nevěděl, kolik vydělá můj manžel? Vždyť za něj zaměstnavatel platí daně. Hm,  no ale nezamluvme to podstatné. Tedy to, že je načase, aby se objevil někdo nový. Někdo, kdo vyhodí složku problémů A nemilosrdně do koše a naopak se vytasí se složkou označenou velkým tiskacím C. Chceš-li něco mít udělané pořádně, udělej si to sám.
A tak právě zakládám novou politickou stranu SOPL – Strana Opravdových Problému  Lidí.  Jestli chcete, můžete mi pod tento ustavující blok napsat své problémy z kategorie C. Jako správný lídr (tedy vlastně lídra, lídřice, líderka, lídrová- vždyť pro to ani není české slovo – pak má být ta naše politika genderově vyvážená….)  si je všechny zapíšu a sestavím z nich politický program. Pokud byste se chtěly stát členkami, můžete se také rovnou přihlásit do komentářů. Místa místopředsedů a nejbližších spolupracovníků sice po zvyku obsadím rodinnými příslušníky, ale i tak zbývá spousta dalších výhodných pozic. Členské příspěvky mi můžete také poslat. Už jsem si za tím účelem zřídila transparentní skleněné prasátko.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account