Veronika Jeníková se narodila 4. června 1964, v Praze, Československu. Vystudovala Pražskou konzervatoř, pak strávila tři roky v angažmá v divadle v Kladně. Roku 1987 přešla do Městských divadel pražských. Nyní hraje v Divadle ABC, zde exceluje zejména v konzervačních komediích. Se svým manželem, hercem Čestmírem Gebouským, má dvě děti: Lukáše a Kamilu.
Diváci si ji poprvé všimli v dramatu POZOR, VIZITA! (1981). Další větší roli dostala v krimikomedii ROZPUŠTĚNÝ A VYPUŠTĚNÝ (1984), jako Růženka. Zahrála si i v legendárním snímku BONY A KLID (1987). Většinou ale hraje v televizi, ať už v trojdílném příběhu I VE SMRTI SAMI (2003) nebo v PANOPTIKU MĚSTA PRAŽSKÉHO (1986). Jednou z jejich posledních televizních rolí je závistivá a zatrpklá zdravotní sestra Vendulka v seriálu ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ (2005).
V současné době se zejména stará o rodinu. Nerada poskytuje rozhovory. Holduje také sportu – cvičí a lyžuje. Miluje i cestování, každý rok se snaží jet s rodinou k moři, třeba do Řecka nebo do Egypta.
 Pozor, vizita! fotka
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account