Vánoce jsou časem radosti, setkání, ale také vzpomínek na osoby blízké a našim srdcím milé.

Zavzpomínejte se mnou na známé české osobnosti, které nás opustili v roce 2019 ♥

Koncem ledna přišla zpráva o smrti herečky Marie Kyselkové, známé jako Princezna se zlatou hvězdou. Představitelce princezny Lady bylo 83 let.

Jen pár dní nato do hereckého nebe odešel herec Luděk Munzar (85 let).

Začátkem února odešla další legenda českého filmu – Václav Vorlíček. Bylo mu 88 let.

Herec Petr Oliva, jenž propůjčil hlas Robertu Redfordovi, Pierru Richardovi či Bodiemu z britského seriálu Profesionálové, zemřel také na začátku února v 75. letech.

V únoru nás také opustil filmový loupežník z pohádky Lotrando a Zubejda pan Jiří Pecha (74). Domovskou scénou měl v brněnském divadle Husa na provázku, diváci jej znají také z filmů jako Pupendo, Musíme si pomáhat nebo Anděl Páně.

Konec února přinesl zprávu o smrti Jiřího Pomejeho (54). Herec a dabér podlehl vleklé rakovině.

Krátce před svými 89. narozeninami začátkem března zemřela asi naše nejmenší dospělá herečka Aťka Janoušková Fanoušci její hlas znali především z pohádek Včelka Mája, Příběhy včelích medvídků nebo Broučci.

Jako rána z čistého nebe byla zpráva o úmrtí šiřitele pozitivní nálady a největšího českého šoumena Daniela Nekonečného, bylo mu teprve 52 let..

V květnu odešel do hereckého nebe Pan Herec Václav Postránecký (75). Herec poslední měsíce trávil v nemocnici, zesnul obklopen rodinou.

V červenci nás opustil herec a kaskadér Zdeněk Srstka ve věku 83 let. Známý byl např. z filmu Marečku, podejte mi pero!, odkud pochází nestárnoucí hláška „Hliník se odstěhoval do Humpolce“.

První říjen se zapsal černým písmem do srdcí fanoušků Karla Gotta, který zemřel dva měsíce po svých 80. narozeninách. O tom, že s nemocí bojuje, zpěvák informoval krátce předtím, než doma na Bertramce obklopen blízkými vydechl naposledy.

Jen osm měsíců po manželovi Stanislavu Milotovi zemřela začátkem října Vlasta Chramostová ve věku 92 let. Diváci si ji nejvíce pamatují ze snímku Spalovač mrtvol a Je třeba zabít Sekala. Od 50. do 70. let působila v Divadle na Vinohradech. Po podpisu Charty 77 nesměla hrát, na jeviště se vrátila až po roce 1989.

Janu Drbohlavovou (78) si fanoušci budou pamatovat především jako „zubatou“ učitelkou Peškovou z filmu Dívka na koštěti nebo paní Hermannovou z Arabely.
 

   Dneska také vzpomínám na svou maminku Evu,

která mezo námi není už skor 9 let…

 

Hudlenka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account