Tento díl byl velmi zajímavý a smutný zároveň.
 
Je však třeba si uvědomit, že pojištovna není dárce, ale podnik jako každý jiný.
 
Pojištovnictví je specifické, pracuje s rizikem. Tedy jeho službou je ochrana proti riziku. Tím, že toto pojištovna udělá pro mnoho lidí, tak musí pokrýt případné škody vzniklé jednomu z lidí pojistnými platbami od ostatních pojištěnců. Ne všech a ne naráz nastanou pojistné události vyžadující placení.
 
Avšak navíc musí platby pojistného zajistit i provoz společnosti a určitý zisk (jinak by nikdo nepojištoval, neměl by důvod ztrácet s takovou činností čas).
 
V případě stanovení pojištění tedy pojištovna musí kalkulovat s pravděpodobností, že k pojistné události nastane a očekávanou výší škody a toto pojistné ocenit určitou hodnotou.
 
Pokud jsou tyto položky pro pojištovnu nevýhodné (vysoká pravděpodobnost, vysoké škody) a cena pojistného by musela být hodně velká, tak může pojištovna zavést danou věc pod výluky, protože by jí to stálo peníze a ty by např. jinde chyběli.
Při pojištění je tedy dobré si projít výluky a pojistné podmínky. Je to naše právo a dává to smysl. Zavazujeme se něco platit, tak bychom měli vědět co 😀

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account