Naletěla jsem podvodníkovi při hledání práce. Byla to lákavá nabídka práce z domu. Zpracovávání textů pro soukromou osobu. Výplata zaručena. Spadl mi kámen ze srdce. Něco jsem konečně našla.
Říkala jsem si, že to zkusím alespoň do termínu oné zaručené výplaty. Poctivě jsem zpracovávala každý den. Těšila jsem se, kolik z toho budu mít. Nabídka obsahovala i zaručenou minimální mzdu na hodinu. Moje propočty vycházely na částku kolem 5 tisíc korun.
Čas uplynul rychle a byl tu den výplaty. Žádná korunka nepřišla. Co jsem taky čekala? Výhodné nabídky jsou vždy podezřelé. Zveřejnit moje zpracované texty se přitom dotyčný vůbec nezdráhal. Jsem zklamaná. Váhám, jak to podat na Úřadu práce, kde se za pár dní chystám sdělit další informace. Něco říct musím, protože jsem tuto nabídku uvedla, jako nadějnou. Nebyla to práce kompletace propisek a jiné. Zaměstnavatel vypadal skutečně seriózně. Tedy ze začátku.
Napadla mě spásná myšlenka. Zcela změnit prostředí. Odjet za prací s ubytováním do jiného kraje, jiné země. Možná zkusit internship? Nabídky v mém okolí bydliště mě vůbec neoslovují. Muž nejsem a nezvládnu fyzicky náročnou práci. Vzdělání účetní a finančního odborníka taky nemám. A svůj obor již dělat nechci. Zklamala mě státní správa, zklamal mě soukromník. Táhnu si za sebou břímě následků šikany. Potíž je ten, že i při hledání práce se dívám na to, jestli tam náhodou nepracují známé osoby. Ty, které mě šikanovali. Vytvořila jsem si vlastní omezení, které se špatně překonává.
Přesto je mi lépe. Mé druhé hledání práce nezahrnuje takový stres, jako tomu bylo u prvního. To když se mi nedařilo dostat se na skutečně lukrativní místa a pohovory byly katastrofou. Nyní je to jiné. Přestávám se bát. Nechci čekat na vysněné místo. Jednak už ho nemám a ani nevím, jaké by vlastně mělo být. To, co mě momentálně nabíjí pozitivní energií je změna. Nebát se toho a jít do neznámého.
Věř ve slunce, i když zapadne, věř v jaro, i když pomine. Citát od Roye R. Gilsona. Najdu si práci, která mě bude bavit a naplňovat, ať už to bude kdekoliv. Bude to těžké, překročit svůj stín. Důležité je ale věřit. 🙂
 
Obrázek: unsplash.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account