Žena jménem Miriam je dle významu svého jména milovaná Bohem. Především její vnitřní krásu však jistě budou milovat i její blízcí.

Ženské křestní jméno Miriam je v podobě Mirjam známo již z Bible. Jeho význam se zpravidla vykládá jako „milovaná Bohem” z egyptského „merit amm”. Další teorie jménu přisuzují aramejský původ. Z aramejského „marjem” by se pak Miriam překládala jako „kapka moře”. Další možný výklad jména je „krásná” nebo „hořká” (z hebrejského „mara”). Se stejným původem je spojováno i jméno Marie, které se vyvinulo právě ze jména Miriam..

Ženské jméno Miriam má stejný původ jako jméno Marie. Mužským protějškem je pak jméno Marián. Domáckými podobami jména je Miriamka, Miruška, Mirinka, Mirka, Mira, také Ria, Rianka aj.

Jméno Miriam se užívá i ve slovenštině, také angličtině, němčině, španělštině, italštině, švédštině nebo holandštině. Němčina jméno užívá také ve variantě Mirjam. Mirjam je současně i maďarskou verzí jména. Srbochorvatskou podobou je pak Mirjana.

U nás v zemi žije zhruba 2100 nositelek tohoto půvabného jména.

Jméno Miriam náleží k českým herečkám Miriam Kantorkové, Miriam Chytilové, Miriam Hynkové či zpěvačce Miriam Hruškové. Nositelkou jména je i režisérka a scénáristka německého původu Mirjam Müller Landa, manželka českého hudebníka Daniela Landy.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account